Çılgın Babam
34. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Öyküler

Çılgın Babam

Zeynep Cemali

Editör: Mine Soysal

Böylesine çılgın, böylesine arkadaş bir babayı kim istemez!

Çocuk edebiyatımızın güçlü öykücüsü Zeynep Cemali, bu kez İstanbul’da geçen birbirinden ilginç çocukluk anılarını aktarıyor. Yazarın tarih sırasıyla kaleme aldığı öykü, her çocuğun hayranlıkla bağlanacağı, sürprizlerle dolu, sıradışı baba karakteri, usta bir öykücü olan Cemali’nin tüm yaşamını biçimlemiş. Her yaştan okura seslenen, Bulgarca’ya da çevrilen kitabı, baştan sona ya da tek tek öyküler halinde okumak mümkün.

Konusu

Kapalıçarşı’nın kalabalığında babasıyla ıslığıma gel oyununu oynarken Zeynep henüz altı yaşındaydı. On yaşında artist olmaya karar verdi ve babasının film şirketinin Beyoğlu’ndaki ofisinde çalışmaya başladı. On bir yaşında, babasıyla birlikte yazlık sinema işletiyordu. Babasının Anadolu gezilerine eşlik etmeye başladığındaysa, on iki yaşındaydı. Baba kız sıkı dosttular!..

Kitapta yer alan öyküler: Handan Hanım’ın Hırsızlığı, Çılgın Adamın Deli Kızı, Küçük Patroniçe, Benimle Evlenir misin?, Islığıma Gel Oyunu, Şıkır Şıkır Bileziğim, Altınla Beslenen Kaz, Araba Hırsızı, Altın Diş, Siyah Bisiklet, Kocakulak Rıza, Büyük Oyun, Köprüden Sonrası Ateş Hattı, Karda Ayak İzleri, İncir Ağacı Salkım Saçak, Annem Katil Oldu!, Uyanık Turizmci, Canip Dede, “Hırsız” Uyanıyor.

Yayın hakkı BULGARİSTAN’a satılmıştır.

Zeynep Cemali
YAZAR

Zeynep Cemali

Çocuk edebiyatına ustalara yakışan bir derinlik kazandıran öykücü Zeynep Cemali, 1950'de İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve lise yıllarından başlayarak, el sanatları, halı ve kilim ticareti yapan babasıyla birlikte Anadolu’yu dolaştı. Babasının sık sık yinelediği “yaşamak öğrenmektir” deyişi yaşamını büyük ölçüde yönlendirdi. Çocuk öyküleri 1991’den bu yana Kumbara (İş Bankası Yayınları), Türkiye Çocuk ve Buğday gibi dergilerde ve Almanya’da dağıtılan Vitamin Çocuk Gazetesi’nde yer aldı. Günışığı Kitaplığı tarafından 1999 yılında yayımlanan ilk kitabı Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği ve ertesi yıl çıkan […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

15. baskı
27. baskı
64. baskı
46. baskı
12. baskı
23. baskı
37. baskı

Teknik Özellikler

176 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2004
34. baskı: 2022
ISBN: 978-975-8142-99-6
Barkod: 978 975 8142 996

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf7. Sınıf

Temalar

aileİstanbulbaba-kızarkadaşlıkbüyümekKapalıçarşıyolculukKadıköykardeşlikçocuklukbisiklet

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top