Annen Mağara Kadını Olmuş
11. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Diziler
Zamanda Gezinen Üç Kafadar Dizisi

Annen Mağara Kadını Olmuş

Jon Scieszka

Resimleyen: Lane Smith
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Merve Erol

Çocuklara dünya tarihinde komik serüvenler yaşatan çılgın dizi!

Zamanda Gezinen Üç Kafadar” dizisi, eski bir ilkokul öğretmeni olan Jon Scieszka’nın gerçek tarihsel dönemlere, uygarlıklara, olay ve kişilere dayanan eğlenceli hikâyelerinden oluşuyor. Altı kitaplık çılgın dizinin bu ilk macerası, minik okuyucuları tarih öncesine götürüyor. Müren Beykan’ın özenli editörlüğü ile Türkçe’ye kazandırılan altı kitaplık diziyi, etkileyici resimleri ve keyifli anlatımı nedeniyle okumayı sevmediğini sanan çocuklar bile ellerinden bırakmıyor. Özellikle erkek çocukların kitap okumaktan çekinmesine ilişkin sıradışı görüşleri ve yaklaşımlarıyla tanınan yazar, 2008-2010 yıllarında ABD’nin Ulusal Okuma Elçisi seçildi. Tüm dünyada büyük ilgi gören dizi, www.timewarptrio.com üzerinden de takip edilebiliyor.

Konusu

Sam, Joe ve Fred, bu kez hazırlıklı bir zaman yolculuğu planlarlar. Niyetleri, gittikleri zamanda henüz icat edilmemiş bir sürü eşyayla ilgi çekmektir. Bunun tarihöncesi çağlarda çok etkili olacağını düşünen üç kafadar, sihirli “Kitap”ı da sıkı sıkı tutarak on binlerce yıl öncesine gitmeyi dener. Ancak, yanlarında ne bir eşya, ne giysileri, ne de “Kitap” kalmıştır! Üstelik, bu ilkel dünyada, yazının ve tabii, kitabın da bulunması için, daha on binlerce yıl geçmesi gerekmektedir!..

Jon Scieszka
YAZAR

Jon Scieszka

1954’te ABD’de Michigan’da doğan Jon Scieszka, Culver Askeri Akademisi’nin ardından Albion College’da başladığı doktorluk eğitimini yarım bırakarak, Columbia Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı ve bir süre öğretmenlik yaptı. Dört erkek kardeşiyle birlikte büyüdüğü aile ortamının, muzipçe esprilerle bezediği öğrencilik yıllarının, Colombia Üniversitesi’nden sonraki ilkokul öğretmenliği döneminin ve yazdıklarını yayımlatmaya çalıştığı sürecin gözlem ve deneyimlerini, kendine özgü, ilginç bir bakış açısıyla kaleme aldı. Lane Smith’le tanışınca öğretmenliğe ara veren Scieszka'nın ilk kitabı, 1993 Caldecott Onur Kitabı seçilen The Stinky […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

5. baskı
10. baskı
8. baskı
13. baskı
9. baskı

Teknik Özellikler

88 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1999
11. baskı: 2023
ISBN: 978-975-6227-61-9
Barkod: 978 975 6227 619

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

tarihöncesiicatlarailehayvanlardoğa olaylarıarkadaşlıksanatfantastikArşimedmatematik

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİLİM ve TEKNOLOJİ
ÇOCUK DÜNYASI
DOĞA ve EVREN
İLETİŞİM
OKUMA KÜLTÜRÜ

Scroll to Top
Scroll to Top