Karanlık Düzlük
1. baskı
 
ON8 (15+)Diziler
Yürüyen Kentler Dizisi

Karanlık Düzlük

Philip Reeve

Türkçesi: Ali Ünal

Geçmiş ne kadar geride kaldı

Philip Reeve’in tüm kaynakları ve insanı tüketmeden yaşanabilir bir dünya yaratma olasılığını sorguladığı, sağlam politik kavrayışı ve insan doğasını tüm çıplaklığıyla sergileme becerisiyle okuruna karanlıkla aydınlığı yan yana sunduğu ödüllü bilimkurgu dizisi “Yürüyen Kentler” bu dördüncü kitapla sonlanıyor. Savaşın sonuna yaklaşırken, yıllar süren mücadele ve ihanetlerin ardından bitap düşmüş kahramanlar huzur arayışında. Yine de geçmişin kötü bir sürprizi var. Son bir düşman daha kaldı. Bu, insanlık adına verilecek son bir mücadele daha mı demek?

Konusu

Kalpler kırık, ittifaklar paramparça… Karanlığa ve sessizliğe gömüldüğü düşünülen topraklardaki hareket dikkat çekiyor. Yakın tarihin tozları, yeniden doğuşun küllerine mi dönüşüyor? Yeni bir yaşam umuduyla omuz omuza verenler, dünyanın tek kurtuluşunun “insansızlaşmak” olduğu düşüncesi karşısında nereye kadar direnebilir? Büyük acılar çekmiş bir dünyanın pamuk ipliğine bağlı dengesi korunabilir, insanlık kara talihi yenebilir mi?..

Philip Reeve
YAZAR

Philip Reeve

1966’da İngiltere’nin Brighton kentinde doğan Philip Reeve, uzun yıllar bir kitapçıda çalıştı ve amatör olarak sinemayla ilgilendi. Çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanırken, 1994’ten bu yana 40’ı aşkın kitap resimledi. Özellikle, Murderous Maths (Öldürücü Matematik), Horrible Histories (Dehşetengiz Tarih), Dead Famous (Ölü Ünlüler) ve Urgum Baltalı Kahraman (Urgum the Axeman) gibi çocuk kitaplarına yaptığı desenlerle tanınan Reeve, 2001’de yazdığı ilk romanı Yürüyen Kentler’le (Mortal Engines) 2002 Gold Nestlé Smarties ve 2003 Blue Peter Yılın Kitabı ödüllerini aldı. Ardından, devam kitabı İhanet Altını (Predator’s Gold), bu kez Amerikan Kütüphaneler Birliği’nin (ALA) 2005 En İyi […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

5. baskı
2. baskı
2. baskı

Teknik Özellikler

612 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2013
ISBN: 978-605-4603-36-7
Barkod: 978 605 4603 367

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

savaş-barışbilimkurgugizemaşkbellektehlikecesaretdistopyaaileuzlaşmamaceraevren

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER

Scroll to Top