Cehennem Makineleri
2. baskı
 
ON8 (15+)Diziler
Yürüyen Kentler Dizisi

Cehennem Makineleri

Philip Reeve

Türkçesi: Ali Ünal

Makineler diriliyor, anılar canlanıyor!

Modern çağın Jules Verne’i İngiliz yazar ve çizer Philip Reeve, sıradışı buluşlarla, çevre meselelerine, politikaya, insana ve sevgiye dair derin bir duyarlıkla yazdığı bol ödüllü bilimkurgu dizisi “Yürüyen Kentler”in üçüncü kitabında, yeni nesil kendini göstermeye başlıyor. Kentlerin sürekli yer değiştirip birbirini avladığı karanlık gelecek, makinelerin görkemiyle sarsılırken, alışıldık siyasi yapılanmalar, ittifak ve itilaflar, entrikalar ve direnenler arasında sıkışan bireylerin derdi yine, hayatta kalmak. Kitap okurunu, gerilim ve heyecan dolu yolculuğun sondan bir önceki durağına davet ediyor.

Konusu

Doğu ile Batı’nın mücadelesinin zifiri karanlığa sürüklediği ve zihinleri altüst ettiği bir dünyada, uğruna yola çıkılan idealler bulanıklaşıyor ve kutuplaşma derinleşiyor. İnsan, toprağı canlandırmaktan aciz; yarattığı makinelerle ezip geçtiği ve çoraklaştırdığı dünyada verdiği yaşam mücadelesi her adımda daha ağır. Bir yanda Yürüyen Kentler, bir yanda Mobillik Karşıtları. Herkes, kadim dünyadan kalma Teneke Kitap’ın peşinde. Teneke Kitap hangi sırrı saklıyor?..

Philip Reeve
YAZAR

Philip Reeve

1966’da İngiltere’nin Brighton kentinde doğan Philip Reeve, uzun yıllar bir kitapçıda çalıştı ve amatör olarak sinemayla ilgilendi. Çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanırken, 1994’ten bu yana 40’ı aşkın kitap resimledi. Özellikle, Murderous Maths (Öldürücü Matematik), Horrible Histories (Dehşetengiz Tarih), Dead Famous (Ölü Ünlüler) ve Urgum Baltalı Kahraman (Urgum the Axeman) gibi çocuk kitaplarına yaptığı desenlerle tanınan Reeve, 2001’de yazdığı ilk romanı Yürüyen Kentler’le (Mortal Engines) 2002 Gold Nestlé Smarties ve 2003 Blue Peter Yılın Kitabı ödüllerini aldı. Ardından, devam kitabı İhanet Altını (Predator’s Gold), bu kez Amerikan Kütüphaneler Birliği’nin (ALA) 2005 En İyi […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

5. baskı
2. baskı

2007 Los Angeles Times Gençlik Edebiyatı Ödülü

 

Teknik Özellikler

400 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2013
2. baskı: 2019
ISBN: 978-605-4603-35-0
Barkod: 978 605 4603 350

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

macerakitapgizemtehlikeuzlaşmakevrenaşkcesaretçatışmakbilimkurgubellekdistopya

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER

Scroll to Top
Scroll to Top