Uçan Kız Volante
8. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Öykü

Uçan Kız Volante

Karin Karakaşlı

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Merve Atılgan

Hayallerini gökyüzüne çizen bir çocuğun öyküsü!

Gece Güneşi adlı öykü kitabıyla çok sevilen şair ve yazar Karin Karakaşlı’dan küçük okurları için muzip ve sıradışı bir öykü! Yetişkinlerin sıkıcı, gri dünyasından uzaklaşmayı deneyen yazar, çocuksu düşlerin, tatlı telaşların, aykırı renklerin peşine düşüyor. Sevgi ve anlaşılma beklentisinin her yaş için önemli olduğunu anlatan kitap, sanatın iyileştirici gücünü hatırlatıyor. Başarılı illüstratör Merve Atılgan’ın özgün desenleriyle boyutlanan öykü, türlü nedenle canı sıkılan herkesi gülümsetecek güçte.

Konusu

Volante, “mükemmel” ablasından, sürekli ağlayan kardeşinden, hep bakışlarıyla konuşan annesinden farklı hissetmektedir. Sıkılınca ya uçtuğunu hayal eder ya da resim yapar. Anneannesine gitmek için havaalanında uçak bekledikleri o gün, ailesinin onu sevmediğini düşündüğü bir anda yanlarından uzaklaşıverir. Renkli çorapları, boyaları ve meraklı gözleriyle havaalanında dolanan Volante’nin karşılaştığı yeni insanlar, onun renkli düşlerini nasıl etkileyecektir?..

Karin Karakaşlı
YAZAR

Karin Karakaşlı

İstanbul’da doğan Karakaşlı, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Mütercim Tercümanlık Bölümü’nün ardından, Yeditepe Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Başka Dillerin Şarkısı (1999) ile başladığı öykü kitaplarının sonuncusu Yetersiz Bakiye (2015). Benim Gönlüm Gümüş (2009) ile başladığı şiir kitaplarının sonuncusu ise İrtifa Kaybı (2015). Gençlik Kitabevi Öykü Yarışması’nda 1994’te üçüncülük, 1995’te birincilik kazanan Karakaşlı, 1998 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü’ne değer görüldü. Gençlik romanı Ay Denizle Buluşunca’nın (2008) ardından, iki küçük kardeşin hayal gücünü aktaran, renkli resimli Gece Güneşi (res. Şirin Dağtekin Yenen, 2011) geldi. Köprü Kitaplar koleksiyonu […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
8. baskı
17. baskı
13. baskı

Teknik Özellikler

88 sayfa
150x200 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2018
8. baskı: 2023
ISBN: 978-605-9405-74-4
Barkod: 978 605 9405 744

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

hayal gücükardeşliknesillerarası iletişimhavaalanıkaçmakaileyolculukyazarlıkresimyetenekler

Eğitsel Temalar

İLETİŞİM
BİREY ve TOPLUM
ÇOCUK DÜNYASI
SANAT

Scroll to Top
Scroll to Top