Tuhaf Şeyler Oluyor Bay Tarantino
2. baskı
 
   
ON8 (15+)Roman

Tuhaf Şeyler Oluyor Bay Tarantino

Neslihan Önderoğlu

Yayın yönetmeni: Müren Beykan

Bu filmi daha önce izlemediniz!

Çağdaş edebiyatımızın ödüllü yazarlarından Neslihan Önderoğlu, bir sinema öğrencisinin hayalle gerçeğin sınırındaki hikâyesini aktarıyor. Sıradan bir Anadolu kentini güçlü anlatımıyla küçük Hollywood’a dönüştüren yazar, soluksuz bir macera kurguluyor. Bir yandan çok tanıdık bir yandan da hiç alışkın olmadığımız karakterlerle boyutlanan romanın içinden, sinema tarihinin unutulmaz yönetmenleri ve film replikleri geçiyor. İlk satırından itibaren okuru peşinden sürükleyen kitap, konusu, kurgusu ve üslubuyla iz bırakıyor.

Konusu

Gece gündüz film seyreden Evren bir sinefildi; yani sinema bağımlısı. Üniversitenin sinema bölümünü kazandığında, bağımlılığı garip bir hal almaya başladı. Tanıştığı her insanı ya bir film karakterine benzetiyordu ya da kendisini film sahnelerinin içinde buluyordu. Taksi Şoförü filminin Travis’i, Ucuz Roman’da Uma Thurman’ın canlandırdığı Mia Wallace ve daha kimler kimler yanı başındaydı. Bir zaman sonra, Evren’in aklı karışmaya ve herkes bir bir kaybolmaya başladı. Hem de ne kaybolma!..

Neslihan Önderoğlu
YAZAR

Neslihan Önderoğlu

İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2012’de yayımlanan ilk öykü kitabı İçeri Girmez miydiniz ? ile 2013 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı. 2013 yılında Mevsim Normalleri adlı öykü kitabı, 2014’teyse, editörlüğünü yaptığı Karla Karışık adlı kış öyküleri seçkisi yayımlandı. 2015’te Burada Öyle Biri Yok ve Geri Dön Hayat adlı seçkileri de hazırlayan Önderoğlu, Murathan Mungan’ın Merhaba Asker ve Kadınlar Arasında adlı seçkilerine ve çocuklar için derlenen Bir Masal Anlat adlı seçkiye de öyküleriyle katıldı. Notos, Sarnıç Öykü, Sözcükler, Kitap-lık, Özgür Edebiyat, İzafi, Dünyanın Öyküsü, Sıcak Nal, Türk Dili, Öykü Teknesi, […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
2. baskı
5. baskı
5. baskı

Teknik Özellikler

156 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2018
2. baskı: 2020
ISBN: 978-605-9405-60-7
Barkod: 978 605 9405 607

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

sinemaüniversite yaşamıfilm kahramanlarısinefilyalanöğrenci eviaşkbelgeselyalnızlıkkaybolmak

Eğitsel Temalar

SANAT
ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top