Bu filmi daha önce izlemediniz!

Çağdaş edebiyatımızın üretken yazarlarından Neslihan Önderoğlu, bir sinema öğrencisinin hayalle gerçeğin sınırındaki hikâyesini aktarıyor. Sıradan bir Anadolu kentini güçlü anlatımıyla küçük Hollywood’a dönüştüren yazar, soluksuz bir macera kurguluyor. Bir yandan çok tanıdık bir yandan da hiç alışkın olmadığımız karakterlerle boyutlanan romanın içinden, sinema tarihinin unutulmaz yönetmenleri ve film replikleri geçiyor. İlk satırından itibaren okuru peşinden sürükleyen kitap, konusu, kurgusu ve üslubuyla iz bırakıyor.

Konu Özeti

Evren, bir sinefildi. Yani sinema bağımlısıydı. Gece gündüz film seyrediyordu. Üniversitenin sinema bölümünü kazandığında, bağımlılığı garip bir hal almaya başladı. Tanıştığı her insanı ya bir film karakterine benzetiyordu ya da kendisini film sahnelerinin içinde buluyordu. Taksi Şoförü filminin Travis’i, Ucuz Roman ’da Uma Thurman’ın canlandırdığı Mia Wallace ve daha kimler kimler yanı başındaydı. Bir zaman sonra, Evren’in aklı karışmaya ve herkes bir bir kaybolmaya başladı. Hem de ne kaybolma!..

Neslihan Önderoğlu

İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2012’de yayımlanan ilk öykü kitabı İçeri Girmez miydiniz ? ile 2013 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı. 2013 yılında Mevsim Normalleri adlı öykü kitabı, 2014’teyse, editörlüğünü yaptığı Karla Karışık adlı kış öyküleri seçkisi yayımlandı. 2015’te Burada Öyle Biri Yok ve Geri Dön Hayat adlı seçkileri de hazırlayan Önderoğlu, Murathan Mungan’ın Merhaba Asker ve Kadınlar Arasında adlı seçkilerine ve çocuklar için derlenen Bir Masal Anlat adlı seçkiye de öyküleriyle katıldı. Notos, Sarnıç Öykü, Sözcükler, Kitap-lık, Özgür Edebiyat, İzafi, Dünyanın Öyküsü, Sıcak Nal, Türk Dili, Öykü Teknesi, Patika gibi çok sayıda dergi ve fanzinde öyküleriyle yer alan yazar, Sarnıç Öykü dergisinin editörlüğünü yaptı. İlk romanı, Günışığı Kitaplığı’nın devamı için tıklayınız

Diğer Kitapları

Yeni

Sen Ne İstersen

Neslihan Önderoğlu

Ay Dolandı

Neslihan Önderoğlu
5. Baskı

Mutsuz Palyaçolar Örgütü

Neslihan Önderoğlu
5. Baskı

Bana Sesini Bırak

Neslihan Önderoğlu