Ay Dolandı
1. baskı
 
 
ON8 (15+)Roman

Ay Dolandı

Neslihan Önderoğlu

Editör: Müren Beykan

Dile ulaşamayan sözcükler, dönüşen yaşamlar...

Çağdaş edebiyatımızın üretken yazarlarından Neslihan Önderoğlu, birbirine dolanan yaşamlara ve görünmeyen yaralara dokunuyor. Kıyıya köşeye itilmiş insanların sessizliğinde gizli hikâyeleri görünür kılan roman, yalın üslubu ve güçlü anlatımıyla etkiliyor. Hem çok farklı hem de benzer yaşamlar süren gençlerin duygu dünyalarını ve gelecek kaygılarını anlatan yazar, günümüz Türkiye’sini resimliyor. İlk satırından itibaren okuru içine çeken roman, konusu, kurgusu ve diliyle her yaştan okurda iz bırakacak güçte.

Konusu

Saliha, üniversiteye hazırlık kursu parası biriktirebilmek için çalışmaya başladığı AVM’de tanışmıştı Miran’la. İlk yürek kıpırtılarının tadını çıkaramadan tüm ailesinin yaşamı değişmeye başlamıştı. Babasının elleriyle yaptığı ev, yuva olmaktan çıkmış; hayran olduğu Güldal’a kırılmıştı bir kere. Sabırla bekleyenler, çekip gidenler, geride kalanlar ve yollara düşenler arasındaydı Saliha. Bu karışıklığın içinden nasıl çıkacaktı?..

Neslihan Önderoğlu
YAZAR

Neslihan Önderoğlu

İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2012’de yayımlanan ilk öykü kitabı İçeri Girmez miydiniz ? ile 2013 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı. 2013 yılında Mevsim Normalleri adlı öykü kitabı, 2014’teyse, editörlüğünü yaptığı Karla Karışık adlı kış öyküleri seçkisi yayımlandı. 2015’te Burada Öyle Biri Yok ve Geri Dön Hayat adlı seçkileri de hazırlayan Önderoğlu, Murathan Mungan’ın Merhaba Asker ve Kadınlar Arasında adlı seçkilerine ve çocuklar için derlenen Bir Masal Anlat adlı seçkiye de öyküleriyle katıldı. Notos, Sarnıç Öykü, Sözcükler, Kitap-lık, Özgür Edebiyat, İzafi, Dünyanın Öyküsü, Sıcak Nal, Türk Dili, Öykü Teknesi, […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
2. baskı
5. baskı
5. baskı

Teknik Özellikler

180 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2017
ISBN: 978-605-9405-12-6
Barkod: 978 605 9405 126

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

yoksullukorgan naklikentsel dönüşümkayıpiletişimsizlikölümayrımcılıkaşkaile

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR
ZAMAN ve MEKÂN

Scroll to Top
Scroll to Top