Dile ulaşamayan sözcükler, dönüşen yaşamlar…

Çağdaş edebiyatımızın üretken yazarlarından Neslihan Önderoğlu, birbirine dolanan yaşamlara ve görünmeyen yaralara dokunuyor. Kıyıya köşeye itilmiş insanların sessizliğinde gizli hikâyeleri görünür kılan roman, yalın üslubu ve güçlü anlatımıyla etkiliyor. Derinlikli gözlem gücüyle, hem çok farklı hem de benzer yaşamlar süren gençlerin duygu dünyalarını ve gelecek kaygılarını anlatan yazar, günümüz Türkiye’sini resimliyor. İlk satırından itibaren okuru içine çeken roman, konusu, kurgusu ve diliyle her yaştan okurda iz bırakacak güçte.

Konu Özeti

Her şey, uykuları bölen bir sessizlikte olup bitiyordu. Bir tek ay şahitti, bir de Saliha… Üniversiteye hazırlık kursu parası biriktirebilmek için çalışmaya başladığı AVM’de tanışmıştı Miran’la. İlk yürek kıpırtılarının tadını çıkaramadan tüm ailesinin yaşamı değişmeye başlamıştı. Eski aşklar bitmiş; babasının elleriyle yaptığı ev, yuva olmaktan çıkmış; hayran olduğu Güldal’a kırılmıştı bir kere. Sabırla bekleyenler, çekip gidenler, geride kalanlar ve yollara düşenler arasındaydı Saliha. Bu karışıklığın içinden nasıl çıkacaktı?..

>>  Etkinlik dosyası gunisigiYOU.com‘da!  >>

Neslihan Önderoğlu

İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2012’de yayımlanan ilk öykü kitabı İçeri Girmez miydiniz ? ile 2013 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı. 2013 yılında Mevsim Normalleri adlı öykü kitabı, 2014’teyse, editörlüğünü yaptığı Karla Karışık adlı kış öyküleri seçkisi yayımlandı. 2015’te Burada Öyle Biri Yok ve Geri Dön Hayat adlı seçkileri de hazırlayan Önderoğlu, Murathan Mungan’ın Merhaba Asker ve Kadınlar Arasında adlı seçkilerine ve çocuklar için derlenen Bir Masal Anlat adlı seçkiye de öyküleriyle katıldı. Notos, Sarnıç Öykü, Sözcükler, Kitap-lık, Özgür Edebiyat, İzafi, Dünyanın Öyküsü, Sıcak Nal, Türk Dili, Öykü Teknesi, Patika gibi çok sayıda dergi ve fanzinde öyküleriyle yer alan yazar, Sarnıç Öykü dergisinin editörlüğünü yaptı. İlk romanı, Günışığı Kitaplığı’nın devamı için tıklayınız

Diğer Kitapları

Yeni

Sen Ne İstersen

Neslihan Önderoğlu
2. Baskı

Tuhaf Şeyler Oluyor Bay Tarantino

Neslihan Önderoğlu
5. Baskı

Mutsuz Palyaçolar Örgütü

Neslihan Önderoğlu
5. Baskı

Bana Sesini Bırak

Neslihan Önderoğlu