Tavan Arasına Yolculuk
8. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Tavan Arasına Yolculuk

Dan Gordon

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Mine Kazmaoğlu

Masal kahramanları hasta bir çocuğa umut verebilir mi?

Sinemacı baba oğul Dan Gordon ve Zaki Gordon’un kaleme aldığı, ilk baskısı daha önce, yine Günışığı Kitaplığı tarafından, Davin, Oyuncak Masalı adıyla yapılan kitap, sevdiklerimizle paylaşacağımız, macera dolu, sıcacık bir masal. Canlanan oyuncaklar fantezisini öykü-içinde-öykü kurgusuyla işleyen roman, nesiller arası iletişimin en unutulmaz ve en edebi türlerinden olan uyku öncesi masallarının sıcaklığını taşıyor. Kitap, aynı zamanda savaşa ve hastalığa karşı verilen umut dolu bir mücadelenin öyküsü. Birbirinden renkli karakterleri, film kurgusunda süregiden anlatımı, macera ve mizahı ustaca birleştiren diliyle, ailecek hep birlikte okumak için eşsiz bir yapıt.

Konusu

Yataklarına kıvrılmış üç küçük çocuk, ciciannenin onlara okuduğu heyecanlı bir masalı dinlemektedir: Babası pilot olan Küçük Oğlan çok hastadır. Oyuncak dostları Küçük Borazancı Çocuk, Yaygaracı Başçavuş ve Perseus, onun hayatını kurtaracağına inandıkları Davin’i bulmak için karanlık tavan arasına doğru “boylarından büyük” zorlu bir yolculuğa çıkarlar. Ama önce, Davin’in yerini bilen Prenses Helen’i kötülerin elinden kurtarmaları gerekir. Kedi ve örümcek gibi kanlı canlı tehlikelerle karşılaşan kahramanlar, Kara Şövalye ve Korsan Karasakal gibi kötü oyuncak karakterle de baş etmek zorunda kalırlar…

Dan Gordon
YAZAR

Dan Gordon

Baba oğul olan yazarlar Dan ve Zaki Gordon, canlanan oyuncaklar fantezisini öykü-içinde-öykü kurmacasıyla işleyerek, masal geleneğini senaryo tekniğiyle birleştirmişlerdir. Baba Dan Gordon, Wyatt Earp (1994) ve The Hurricane (Kasırga, 1999) gibi büyük filmlerin senaryo yazarıdır. Oğul Zaki Gordon ise, Hollywood’un dışında var olmayı hedeflemiş genç bir bağımsız sinemacıydı. Zaki’nin 1998’de beklenmedik ölümüyle Tavan Arasına Yolculuk, düşledikleri “Cicianne Masalları Dizisi”nin tek kitabı olarak kalmıştır.
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

200 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2002
8. baskı: 2020
ISBN: 978-975-6227-85-5
Barkod: 978 975 6227 855

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

masal kahramanlarıiyi-kötüyolculukfantazyaumutdayanışmamücadeleoyuncaksavaşhastalıkmasallar

Eğitsel Temalar

ÇOCUK DÜNYASI
ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER

Scroll to Top
Scroll to Top