Sıkıntıdan Patlayan Kasaba
1. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Öykü

Sıkıntıdan Patlayan Kasaba

Selen Aydın

Resimleyen: Sadi Güran
Editör: Müren Beykan

Eski hayalini getir, yenisini götür!

Selen Aydın, yeni resimli öyküsünde merakın, keşfetmenin ve hayal etmenin hepimiz için vazgeçilmezliğini, komik üslubuyla düşündürüyor. Okuru, gündelik sorumlulukları dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyen, tekdüze yaşamlar süren ve “sıkıntıdan patlayan” insanların yaşadığı bir kasabaya davet ediyor. Yaşama sevinci veren tutkuları, duyguları hatırlatan sıcak ve renkli öykü, sanatçı Sadi Güran’ın usta işi desenleriyle canlanıyor. Yaratıcı ve eğlenceli dilinin yanı sıra zengin görselliğiyle dikkati çekerken, hayatın büyülü anlarını sevgiyle kucaklıyor.

Konusu

Deniz fenerinde yaşayan Bayan Tepedenbakan, işleri dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyenleri çok yadırgıyordu. Ona göre, kasaba adeta donup kalmış, insanlar çevrelerindeki güzellikleri görmez olmuştu. Sonunda bir gün, kasaba sakinleri “sıkıntıdan patlamaya” başladı. Önce emekli öğretmen Bay Sormageç, sonra şapkalı Bay Fernando, derken masalcı Bayan Sonsuzmasal… Kasabanın doktoru Bay Cansever de “patlayınca”, tatilini dedesi Bay Sormageç’le geçiren hayalperest Bulut’un aklına bir fikir geldi…

Selen Aydın
YAZAR

Selen Aydın

1975’te İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Reklam ajanslarında metin yazarı olarak çalıştı. Kurumsal iletişim alanında projeler geliştirdi. Son yıllarda edebiyat atölyelerine katıldı ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı. Sönmek istemeyen bir mumu öyküleştirdiği ilk çocuk kitabı Karanlıktan Korkan Mum’da (2020) sanatçı Huban Korman’la bir araya geldi. Sadi Güran’ın desenlediği Sıkıntıdan Patlayan Kasaba (2022) adlı son öyküsünde hayal kurmaktan vazgeçenler kasabasını anlatan Selen Aydın, İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

4. baskı

Teknik Özellikler

72 sayfa
150x200 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2022
ISBN: 978-605-7797-86-5
Barkod: 978-605-7797-865

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

hayal gücüsıkılmakkeşiflermerakkasaba yaşamıcoğrafyamesleklerresimhayvanlarhobideyimlerbitkilersarnıçdeniz feneri

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR
SAĞLIK VE SPOR
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top