Karanlıktan Korkan Mum
5. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Karanlıktan Korkan Mum

Selen AydınHuban Korman

Editör: Müren Beykan

Çünkü arkadaşlar aydınlatır karanlığı!

Selen Aydın, uzun yıllar zihninde demlendirdiği çocuk öykülerinin ilki olan resimli kitapla küçükleri sevgi ve empati dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Anıların hafızası haline gelen eşyanın da diğer canlılar gibi bir işlevi ve değeri olduğunu, karanlıktan korkan bir mumun hikâyesiyle hatırlatıyor. Çalışmalarıyla birçok ödüle değer görülen, dünyanın en saygın çocuk kitabı ödüllerinden ALMA’nın 2021 adaylarından usta sanatçı Huban Korman’ın desenleriyse bu yolculuğu görsel bir şölene dönüştürüyor. Neşeli ve sıcak bir dille korkuların üstesinden gelen öykü, arkadaşlığın duygu dolu evreninde yaşamayı ve küçüklerle birlikte okumayı sevenler için birebir.

Konusu

Mum Selami, uzun zamandır kullanılmayan irili ufaklı birçok eşyayla birlikte çekmecede unutulmuştur. Bir gün elektrik kesilince, kapalı kaldığı çekmeceden çıkarılıp yakılır. Mum Selami çok mutludur artık. Elektrik yeniden geldiğindeyse işler karışır. Ev sakinleri, Mum Selami’yi bir türlü söndüremez. Sonunda, bu inatçı kırmızı mumu, ünlü mum doktoruna götürmeye karar verirler…

Selen Aydın
YAZAR

Selen Aydın

1975’te İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Reklam ajanslarında metin yazarı olarak çalıştı. Kurumsal iletişim alanında projeler geliştirdi. Son yıllarda edebiyat atölyelerine katıldı ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı. Sönmek istemeyen bir mumu öyküleştirdiği ilk çocuk kitabı Karanlıktan Korkan Mum’da (2020) sanatçı Huban Korman’la bir araya geldi. Sadi Güran’ın desenlediği Sıkıntıdan Patlayan Kasaba (2022) adlı son öyküsünde hayal kurmaktan vazgeçenler kasabasını anlatan Selen Aydın, İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı

Teknik Özellikler

44 sayfa
200x230 mm
1. hamur kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2020
5. baskı: 2023
ISBN: 978-605-7797-11-7
Barkod: 978-605-7797-117

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf2. Sınıf

Temalar

korkugeri dönüşümdoktordayanışmamummutlulukiletişimdoğum günüdoğa sevgisiarkadaşlıkeşya

Eğitsel Temalar

İLETİŞİM
ERDEMLER
ZAMAN ve MEKÂN
KİŞİSEL GELİŞİM
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top