Mistral
1. baskı
 
ON8 (15+)Roman

Mistral

Angela Nanetti

Türkçesi: Nilüfer Uğur Dalay
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan

Klasiklere yaraşır bir romantizm, rüzgârlı bir aşk hikâyesi.

Mistral. Akdeniz’e esen soğuk bir rüzgâr… Mistral. Koylarıyla benzersiz, uçurumlarıyla tehlikeli küçük adasında büyüyen yalnız bir genç… Cloe. Ardında duygu dalgaları bırakan genç bir kız… Ada. Kıyısına yanaşacak değişimin farkında değil.

Avrupa’nın en önemli yazarları arasında yer alan Angela Nanetti’den, ABD, Fransa ve İtalya’da önemli ödüllere değer görülmüş çarpıcı bir roman! Adalı insanla kentli insanın varoluş biçimlerini yalın ama güçlü bir dille öyküleştiren yazar, gençliğin girdabında sevgiye, tutkuya ve aşka dair bir arayış yolculuğu anlatıyor. Modern zamanların hızına inat, umut dolu bir bekleyişle, farklı dünyaların uzaklığına evrensel bir sevgi diliyle karşı çıkıyor. Nanetti’nin muhteşem betimlemeleri, okuru hayalle gerçeğin iç içe geçtiği, büyülü ezgilerin arka fondan hiç eksilmediği bir adaya davet ederken, klasiklere yaraşır, özlenen bir romantizm sunuyor.

Konusu

Akıllardan çıkmayacak bir eve dönüş olmuştu; nitekim Mistral hiç unutmayacaktı. Yaşamla başının derde girdiği karanlık anlarında, anılarındaki o ânı hatırlayacaktı. Artık uzaklarda kalmış o günkü mutluluklarından güç ve enerji almaya çalışacak ve nasıl bir zamanlar mutlulukla tanışmış ve onu tatmışsa, yine bulabileceğini düşünecekti hep.

Angela Nanetti
YAZAR

Angela Nanetti

1942’de İtalya’nın kuzeyinde, Bolonya’ya bağlı Budrio’da doğan Angela Nanetti, Bologna Üniversitesi Ortaçağ Tarihi Bölümü’nü bitirdi ve İtalyanca öğretmenliği yaptı. Çocuklar ve gençlerle ilgili çok sayıda araştırmaya katıldı; 1995’te de kendini tamamen yazmaya adadı. Le memorie di Adalberto (Adalberto’nun Anıları, 1984), Cambio di stagione (Mevsim Değişikliği, 1988), Angeli (Melekler, 1999), La Compagnio della Pioggia (Yağmur Kardeşliği, 2009) yazarın çeşitli dillere çevrilmiş eserlerinden bazıları. 2003 yılında Il Mondo dell’infanzia (Çocukluk Dünyası) adlı kitabıyla Hans Christian Andersen Ödülü’nü kazanan yazarın, yirmiden fazla dile […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

4. baskı
3. baskı
5. baskı
41. baskı

2009 Uluslararası Genç Kütüphaneciler Birliği Beyaz Karga Ödülü

2010 Pippi Ödülü (İtalya)

2011 Montreuil Gençlik Merkezi Pépites d’Or Ödülü (Fransa)

 

Teknik Özellikler

244 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2019
ISBN: 978-605-8049-20-8
Barkod: 978-605-8049-208

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

ailehayallerilk aşkdeniz fenerideğişimturizmfarklılıklarcesaretmüzikdenizcilikada yaşamıAkdeniz

Eğitsel Temalar

İLETİŞİM
ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR

Scroll to Top