Küçük Cadı Şeroks
52. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Diziler
Küçük Cadı Şeroks Dizisi

Küçük Cadı Şeroks

Aslı Der

Resimleyen: Huban Korman
Editör: Müren Beykan

Masal masal içinde, Şeroks fantastik serüvenler peşinde!

Felsefenin derinliğini kitaplarına taşıyan ödüllü yazar Aslı Der’in “Küçük Cadı Şeroks” üçlemesinin bu ilk kitabı, ülkemizde çok sevilen bir çocuk klasiği. Yayımlandığı günden beri hem okulöncesi hem de ilköğretime yeni başlayan çocuklar için gerçek bir başucu kitabı olan roman, Şeroks’un yaptığı masalsı yolculuğu anlatıyor. Şeroks bu yolculuğunda hem yeni dostlar ediniyor, hem de büyüyor. Aslı Der’in sınırsız düş gücüyle yarattığı, tanınmış çocuk kitapları illüstratörü Huban Korman’ın özgün siyah-beyaz desenleriyle benzersiz kıldığı üçlemenin ikinci kitabı Büyük Tuzak, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından 2007 Yılı En İyi Çocuk Romanı seçildi.

Konusu

Şeroks, huzur dolu kırlarda dans ederken, birdenbire çevresini bir toz bulutu kapladı. Gittikçe hızlanan bir rüzgârın tam ortasına düşmüştü sanki. Uçan süpürgesi bir anda önünde beliriverdi ve Şeroks, şiddetli bir esintiyle havalanıp, bilmediği bir yöne doğru toz bulutunun içinde sürüklenmeye başladı.

Yayın hakkı İRAN’a satılmıştır.

Aslı Der
YAZAR

Aslı Der

1975’te İstanbul’da doğan Aslı Der Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. İngilizce ve Fransızca’dan çeviriler yaptı, firmalar için yayınlar hazırladı. Çocuk edebiyatına felsefenin derinliğini ve zenginliğini taşıyan yazarın ilk kitabı olan Küçük Cadı Şeroks ’un (2001) ikinci macerası Büyük Tuzak (2007) Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından 2007 Yılın En İyi Çocuk Romanı seçildi. Bu kitabıyla 2010’da Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu’nun (IBBY) Onur Listesi’ne giren yazar, Şeroks’un maceralarını üçüncü kitap Barış Odaları (2014) ile tamamladı. Diğer fantastik çocuk romanları, Tehlikeye 3 […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

9. baskı
4. baskı
10. baskı
10. baskı
16. baskı
47. baskı
23. baskı

Teknik Özellikler

184 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2001
52. baskı: 2024
ISBN: 978-975-6227-06-0
Barkod: 978 975 6227 060

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

masallarmaceradostlukcesarethoşgörüyolculukkibirgüçlüklerözgüvenarkadaşlıkfantastiksevgi

Eğitsel Temalar

ÇOCUK DÜNYASI
OKUMA KÜLTÜRÜ
İLETİŞİM
ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top