Köstebek Kuki
21. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Köstebek Kuki

Betül Sayın

Editör: Müren Beykan

Her oyun, her şaka herkes için eğlenceli midir?

5 Çocuk 5 İstanbul kitabıyla illüstrasyon dalında Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu’nun (IBBY) 2006 Onur Listesi’ne seçilen, ülkemizin sevilen çocuk kitapları illüstratörü Betül Sayın, küçükler için yazıp resimlediği kitabında, canlıları barış içinde yaşamaya davet eden sıcacık bir öykü anlatıyor. Nedeni ne olursa olsun kaba güç kullanmanın ve şiddete başvurmanın insanı toplumdan nasıl dışlayacağını, sevgi ve iletişimin sorunları çözmede ne denli etkili olduğunu çok renkli ve akıcı bir dille anlatıyor. Çocuklar kadar aileleri için de vazgeçilmez bir başucu kitabı.

Konusu

O gün canı çok sıkılan Köstebek Kuki, sırf eğlenmek uğruna neler neler yapıyor: Kurbağa Kurbiş’in yeni giysisine çamur sıçratmak mı dersiniz, Sincap Zıp Zıp’ın güçlükle topladığı cevizleri tekmeleyip dağıtmak mı? Yoksa çimenlik tepeye ulaşmayı başaran Kaplumbağa Topik’i gerisingeri aşağıya yuvarlamak mı? Kuki o gün kendince çok eğleniyor, ama ertesi gün Kurbağa Kurbiş’in partisinde yapayalnız kalıyor. Acaba Köstebek Kuki haylazlıklarının ne kadar kırıcı olduğunu anlayacak mı?..

Yayın hakkı ALMANYA’ya satılmıştır.

Betül Sayın
YAZAR

Betül Sayın

1958’de İstanbul’da doğan Betül Sayın, 1982’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nin (bugün Mimar Sinan Üniversitesi) Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 2006 yılında 5 Çocuk 5 İstanbul kitabıyla illüstrasyon dalında IBBY Onur Listesi’ne seçilen Sayın, bugüne dek çok sayıda çocuk kitabı resimledi ve pek çok çocuk dergisine resimler yaptı. Bazı çalışmaları UNICEF tebrik kartı olarak yayımlandı. Günışığı Kitaplığı için, Mine Soysal'ın yazdığı İstanbul Masalı adlı anlatıyı, Sedef Örsel'in Uçuçböceği Bon Bon ve Pat Pat Papatya adlı kitaplarını resimledi. Köstebek Kuki adlı kitabı Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

16. baskı
33. baskı

2007 Çocuk

ve Gençlik Yayınları

Derneği (ÇGYD) Yılın

Resimli Öykü Kitabı Ödülü

 

Teknik Özellikler

32 sayfa
200x230 mm
Kuşe kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2007
21. baskı: 2023
ISBN: 978-975-6227-94-7
Barkod: 978 975 6227 947

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

oyunşiddetşakaözür dilemekarkadaşlıkkaba güçaffetmeksevgiiletişim

Eğitsel Temalar

ERDEMLER
İLETİŞİM
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top
Scroll to Top