Sihirli Yüzük
2. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
İnanılmaz Hikâye Dizisi

Sihirli Yüzük

Bianca Pitzorno

Resimleyen: Quentin Blake
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Demet Elkâtip

Klasik masalları eğlenceli bir üslupla yorumlayan Bianca Pitzorno’nun küçükler için yazdığı mini dizi “İnanılmaz Hikâye”yi ünlü sanatçı Quentin Blake desenledi. “Kibritçi Kız” masalına sıradışı bir kurguyla yaklaşan ilk kitap, çocukları neşelendirirken sosyal adaletsizliğe de dikkat çekiyor.

Konusu

Lavinia için o günün yılbaşı olmasının anlamı yoktur. Telaşla alışveriş yapan insanlar, yırtık pırtık giysiler içinde, soğuktan morarmış küçük kibritçi kızı fark etmez bile. Lavina’nın en umutsuz olduğu anda ortaya çıkan şahane peri ona bir yüzük hediye eder. Bu yüzüğün öyle akıl almaz bir gücü vardır ki, Lavinia’nın yaşamı peri masalına dönüşüverir. Ancak, “fena kokan” bir masala!..

Bianca Pitzorno
YAZAR

Bianca Pitzorno

1942’de Sardinya Adası’nda, Sassari’de doğdu. İtalya’nın en önemli yazarlarındandır. Arkeoloji ve klasik edebiyat öğrenimi gördü; 1970’te ilk kitabıyla dikkat çekti. RAI televizyon kanalı için kültür programları hazırladı; oyunlar, eleştiriler, şarkı sözleri ve senaryolar yazdı. Toplumsal ve politik sorunları, mizah dolu, eğlenceli bir anlatımla işleyen yazarın kitapları pek çok dile çevrildi, önemli ödüller aldı. UNICEF İyi Niyet Elçisi seçildiği gibi, Hans Christian Andersen Ödülü’ne de aday gösterildi. 2012 yılında Türkçe’ye kazandırılan Ağaçtaki Ev adlı çocuk romanı, Berlin Edebiyat Festivali’nce 2018 Yılın Sıradışı Kitabı […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

13. baskı

Teknik Özellikler

88 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2019
2. baskı: 2020
ISBN: 978-605-9405-79-9
Barkod: 978-605-9405-799

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

arkadaşlıkmasallarkibiriyi-kötüsihirmizahalışverişyoksullukgüzellikhediyehayvan sevgisiyılbaşı

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
OKUMA KÜLTÜRÜ
ÇOCUK DÜNYASI
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top