Ev Değil Çarşamba Pazarı
6. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Ev Değil Çarşamba Pazarı

Leyla Ruhan Okyay

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Nezahat Melis Eraydın

Çığrından çıkan bir ev ve yerçekimine meydan okuyan bir dede!

Toplumun farklı kesimlerinden insanları içtenlikle anlatan Leyla Ruhan Okyay, yeni romanında sıradışı bir aileyi konu ediyor. Yalın dili ve etkili gözlem gücüyle okuru, ele avuca sığmaz bireylerden oluşan bir ailenin evine konuk ediyor. Büyümenin unutulmaz duygularını, güzel anlarını ve sürprizlerini okurların kulağına fısıldayan roman, hem çok gerçek hem de büyülü gerçekçi karakterleriyle dikkati çekiyor. Küçük büyük her yaştan okurun severek okuduğu kitapların yazarı Leyla Ruhan Okyay’dan iletişim, dayanışma, başarı ve sorumluluk üzerine düşündüren, sevgi dolu, eğlenceli bir hikâye.

Konusu

Sinanlar’ın evinde bütün işler, öğretmen olan annesinin omuzundadır. Bir gün Nurten Hanım okulda bacağını kırınca evin düzeni çığrından çıkar: Gökdelen gibi yükselen bulaşıklar, dört yanı kuşatan karıncalar, kirli giysi dağları, eve gizlice alınan minik kedi ve bunlar yetmezmiş gibi, yerçekimine meydan okuyan inatçı dede… Ev gerçekten “çarşamba pazarı”na dönmüş, karman çorman olmuştur. Çılgın aile, anne iyileşmeden her şeyin üstesinden gelebilecek midir?..

Leyla Ruhan Okyay
YAZAR

Leyla Ruhan Okyay

Leyla Ruhan Okyay, 1952’de Kırklareli, Alpullu’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı fakültede Mimarlık Tarihi ve Restorasyon Enstitüsü’nde kent koruma projelerinde çalıştı; yüksek lisans eğitimini de aynı konuda tamamladı. İlk öykü kitabı Gölgesi Güz’ün (2000) ardından, Gaziantep-Şanlıurfa arasındaki Birecik Barajı’nın suları altında kalan köylerin dramının anlatıldığı Fırat’a Karışan Öyküler (2001) adlı kitabın koordinasyonunu üstlendi. Çok sayıda seçkiye katılan Okyay’ın öykü kitapları Geyikli Orman (2003) ve Çilesine Âşık (2010) yalın diliyle dikkati çekti. Yazar, 2006 yılında Türk edebiyatından on […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
13. baskı
5. baskı
5. baskı

Teknik Özellikler

136 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Tek renk resimli
1. baskı: 2020
6. baskı: 2023
ISBN: 978-605-7797-12-4
Barkod: 978-605-7797-124

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

aile içi iletişimdede-torundüğünkedikardeşlikdayanışmatemizliksorumlulukev yaşamıkomşulukhastalıkyerçekimi

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
ZAMAN ve MEKÂN
ERDEMLER

Scroll to Top
Scroll to Top