Bulut Delisi
13. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Bulut Delisi

Leyla Ruhan Okyay

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Merve Atılgan

Çocuksu hayaller gökyüzüne dokunur!

Leylek Havada ve Hayal Kız adlı kitaplarıyla sevilen, ödüllü yazar Leyla Ruhan Okyay, son kitabında, çocukların kurduğu her hayalin bir yolculuk olduğunu duyumsatıyor. Kalplere dokunan, bulutlarla haşır neşir bir hikâye anlatan yazar, geçmişin acı izlerini renkli düşlerle ve dostluk bağlarıyla siliyor. Zengin temaları ve gerçekçi karakterleriyle dayanışmayı ve sevgiyi yücelten roman, arkadaşlığın, paylaşmanın, elbirliği etmenin yaşamsal önemini hatırlatıyor. Anılarla dolu bir tren yolculuğuyla okurlarını Kars’a kadar götüren bu umut dolu kitap, genç illüstratör Merve Atılgan’ın desenleriyle renkleniyor.

Konusu

Çağla, bulutlara sevdalı, neşeli bir çocuktur. Sık sık gökyüzündeki bulutlara bakıp düşsel oyunlar kurar. Kars’a yapılacak okul gezisini duyduklarında, bütün sınıf çok heyecanlanır. Hem trene hem de uçağa bineceklerdir! Ancak, Azad’ın geziye gelemeyeceğini öğrenince çok üzülürler. Neyse ki, okulda düzenlenen öykü yarışmasının birincisi geziyle ödüllendirilecektir. Acaba, Azad’ın kâğıdına dökülen hikâye, onları hep birlikte bulutların üzerine çıkaracak mıdır?..

Leyla Ruhan Okyay
YAZAR

Leyla Ruhan Okyay

Leyla Ruhan Okyay, 1952’de Kırklareli, Alpullu’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı fakültede Mimarlık Tarihi ve Restorasyon Enstitüsü’nde kent koruma projelerinde çalıştı; yüksek lisans eğitimini de aynı konuda tamamladı. İlk öykü kitabı Gölgesi Güz’ün (2000) ardından, Gaziantep-Şanlıurfa arasındaki Birecik Barajı’nın suları altında kalan köylerin dramının anlatıldığı Fırat’a Karışan Öyküler (2001) adlı kitabın koordinasyonunu üstlendi. Çok sayıda seçkiye katılan Okyay’ın öykü kitapları Geyikli Orman (2003) ve Çilesine Âşık (2010) yalın diliyle dikkati çekti. Yazar, 2006 yılında Türk edebiyatından on […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
6. baskı
5. baskı
5. baskı

Teknik Özellikler

160 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2017
13. baskı: 2024
ISBN: 978-605-9405-30-0
Barkod: 978 605 9405 300

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

arkadaşlıkokul gezisiKarstren yolculuğukilimgöçfilm çekmekdayanışmaHalikarnas Balıkçısıöykü yarışması

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
ERDEMLER
MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZ
İLETİŞİM

Scroll to Top
Scroll to Top