Doğaya Fısıldayan Çocuklar
7. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Doğaya Fısıldayan Çocuklar

Luigi Ballerini

Resimleyen: Morena Forza
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Tülin Sadıkoğlu

Doğayla çocukluğun ortak dilinden unutulmaz bir yaz...

İtalyan Andersen ödüllü romanı Parlak Fikir Pastası ile çok sevilen Luigi Ballerini, bu kez her yaştan okuru çocukluğun unutulmaz yaz tatillerine, iz bırakan arkadaşlıklara götürüyor. Çok farklı iki çocuğun yürekleri ısıtan öyküsünü, doğayla harmanlayan yazar, büyülü gerçekçi kurgusuyla pastoral bir dünya resmediyor. Mutluluğun, keşiflerin ve hayal gücünün sınırlarında dolaşırken, kaygıları ve önyargıları yıkıyor, naif ve samimi bir değişimi fısıldıyor. Arkadaşlığın ve çiçeklerin iyileştirici gücünü duyumsatan roman, çocukluk enerjisiyle dolu sıcacık bir okuma deneyimi sunuyor.

Konusu

Çiftlikte, kalabalıktan uzakta yaşayan Andrea, disleksik olduğunu öğrenmesi dışında, sıradan bir yaz geçireceğini sanır. Oysa tatil kiracıları Nico ve ailesinin çıkagelmesiyle günleri ummadığı kadar renklenir. İki arkadaş kırlarda koşuşturur, keşifler yaparlar. Bir gün Nico ona, çiçeklerle ilgili kimseye anlatmadığı bir sırrını açınca, gizemli bir arayışa girerler. Doğanın diliyle konuşmak ve mutluluk arasında gerçekten bir bağ var mıdır?..

Luigi Ballerini
YAZAR

Luigi Ballerini

Luigi Ballerini, 1963’te İtalya’nın Sarzana kentinde doğdu. Doktor ve psikanalist olarak çalışan Ballerini, çocuk ve gençlik kitaplarının yanı sıra gazete ve dergilerde eğitim ve gençler üzerine yazılar yazıyor, çocuklara ve gençlere seminerler veriyor. Ballerini’nin, Zia Dorothy (Dorothy Teyze) isimli kitabı 2010’da White Raven Ödülü’nü, Günışığı Kitaplığı’nın Türkçe’ye kazandırdığı ilk kitabı Parlak Fikir Pastası (2019; La signorina Euforbia. Maestra pasticciera) 2014’te İtalyan Andersen Ödülü’nü; daha sonra pek çok dile çevrilen ve tiyatroya uyarlanan Adı Sıfır (2021; Io sono Zero, 2015) ise 2016’da gençlik kitabı dalında Bancarellino Ödülü’nü kazandı. 2020’de Türkçe yayımlanan Doğaya Fısıldayan […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

yeni
3. baskı

Teknik Özellikler

100 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2020
7. baskı: 2021
ISBN: 978-605-9405-15-7
Barkod: 978-605-9405-157

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

yaz tatilioyunmesleklerçiçeklerkırsal yaşamdisleksiönyargısporarkadaşlıkmutlulukhayal kurmak

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
SAĞLIK VE SPOR
ZAMAN ve MEKÂN
ÇOCUK DÜNYASI

Scroll to Top