Güven ve İhanet
1. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Diziler
Çıtır Çıtır Felsefe Dizisi

Güven ve İhanet

Brigitte Labbé

Resimleyen: Jacques Azam
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Azade Aslan

Güvenme ihtiyacı mı
ihanet korkusu mu daha güçlü?

Küçük büyük herkesin hayatı sorgulama rehberi, tüm dünyanın okuduğu “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin Türkçe’deki 34. kitabı “güven” ve “ihanet” kavramlarını ele alıyor. Dizinin yaratıcısı Brigitte Labbé, tercihlerimizi belirleyen ve birbirini etkileyen bu iki zor kavramı, yine günlük yaşamdan örneklerle düşündürüyor. Bazen geleceğimizi belirleyecek bir kararda bazen de küçük ama önemli ayrıntılarda beliren güvenme ihtiyacının ve ihanet korkusunun belirleyici anlamını doğru soruları sorarak çokboyutlu irdeliyor.

Jacques Azam’ın zengin mizah anlayışını yansıttığı desenleriyle renklenen dizinin her kitabında, farklı bir felsefi kavram ya da temel bir konu ele alınıyor. Kavramlar, minik öyküler, kısa kısa örnek durumlar, diyaloglar ya da sorular sayesinde, çocukların kolayca anlayabileceği sadelikte aktarılıyor. Dizi, çocuklar ve felsefe üzerine yapılan birçok çalışmaya da ilham veriyor.

Konusu

Çok az insana ve sadece iyi tanıdıklarımıza güvendiğimizi sanırız, ama aslında hayır: Toplumsal yaşamda çok sayıda yabancıya güveniriz. İlacımızı veren doktora, kombiyi denetleyen tamirciye, paramızı emanet ettiğimiz bankacıya, yemeğimizi hazırlayan aşçılara… güveniriz. Güven, kapılarını kocaman açan bir dünya kurar. Ancak ihanet, bu kapıları kapatır, kendimize güvenimizi kırar.

Brigitte Labbé
YAZAR

Brigitte Labbé

Uzun süre iletişim sektöründe görev aldıktan sonra Paris Sorbonne Üniversitesi'nde felsefe eğitimi gördü. Çalışmalarını, karışık felsefi kavramları çocuklara aktarabilmek üzerine yoğunlaştırdı. "Çıtır Çıtır Felsefe" dizisinde, çocuklara felsefenin sürekli kendini yenileyen bir sorgulama olduğunu göstermek istedi. Okullarda, kütüphanelerde ve kafelerde, çikolata, kurabiye ve şeker eşliğinde çocuklar için "Çıtır Çıtır Felsefe" günleri düzenleyip tartışmalar yapan Labbé, katıldığı ulusal ve uluslararası konferanslarda, yetişkinler için, çocuklara zor konuları anlatmak üzerine sunumlar gerçekleştiriyor. Brigitte Labbé, Ocak 2019'da Fransa'nın en önemli devlet nişanı olan Légion d'Honneur'e […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
3. baskı
5. baskı
7. baskı
8. baskı
12. baskı
10. baskı
11. baskı
12. baskı
12. baskı
15. baskı
14. baskı
16. baskı
24. baskı
17. baskı
31. baskı
29. baskı
20. baskı
18. baskı
23. baskı
37. baskı
31. baskı
33. baskı
31. baskı
34. baskı
29. baskı
23. baskı
28. baskı
37. baskı
44. baskı
48. baskı
34. baskı
30. baskı

Teknik Özellikler

40 sayfa
130x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2024
ISBN: 978-625-6915-26-8
Barkod: 9786256915268

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

güvenihanetduygulardayanışmasorumlulukyazmakkarar vermeksevgifarklılıklaravlanmaksağlıkkuşkuarkadaşlıkseçim yapmakrap müzik

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
DUYGULAR
KİŞİSEL GELİŞİM
ZAMAN ve MEKÂN

Scroll to Top
Scroll to Top