Arda'nın Derdi Ne?
8. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Arda'nın Derdi Ne?

Necati Tosuner

Editör: Müren Beykan

Büyümek ve değişimi kabullenmek üzerine şiirsel bir roman!

Edebiyatımızın çok ödüllü dil ustası Necati Tosuner, çağdaş çocuk edebiyatına yepyeni bir kitap armağan ediyor. Keleş Osman ve Dur Bakalım Petek adlı kitaplarıyla sevilen yazar, bu romanında okurlarını aramızdan bir ailenin sıcaklığıyla buluşturuyor. Kitap; merak ve endişeyle biçimlenen şimdiki zamanı ve geçmişten kopup gelen anıları film tadında bir kurguyla anlatıyor. Büyümek, yaşamımızın her alanında süren değişimi göğüslemek; hayatımıza gelenleri, gidenlerle bir arada kabullenmek ve umudu her zaman yürekte taşımak üzerine duyarlı bu öyküsüyle Tosuner, derin gözleme dayalı, yalın olduğu kadar şiirsel anlatımı; duru olduğu kadar zengin üslubuyla her yaştan okuru etkileyecek.

Konusu

Arda ve ailesi, babaannenin ölümünün ardından dedenin evine taşınmıştır. Aynı evde yaşamak, dede Eşref Bey’le Arda arasında özel bir bağ kurulmasına yol açar. Eşref Bey, ilginç karakteriyle büyük küçük herkesin hayatında önemli bir yer edinmiştir. Her zamanki gibi sofranın başında toplandıkları bir gün, dedenin sandalyesi boş kalır. Arda ve ailesi merak içindedir. Acaba Eşref Bey nerededir?..

Necati Tosuner
YAZAR

Necati Tosuner

1944’te Ankara’da doğan Necati Tosuner, iki yıl Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönerek Derinlik Yayınları’nı kurdu ve yönetti. 1983’ten sonra reklam şirketlerinde metin yazarı olarak çalıştı. “İki Gün” adlı öyküsüyle 1971 TRT Öykü Başarı Ödülü’nü, “Armağan” adlı öyküsüyle 1997 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü, Güneş Giderken adlı eseriyle 1999 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, Elde Kitap adlı eseriyle 2006 Ömer Asım Aksoy Deneme Ödülü’nü, Kasırga’nın Gözü adlı romanıyla 2008 Attilâ İlhan Ödülü’nü, son olarak Susmak Nasıl da Yoruyor İnsanı adlı kitabıyla 2014 Ebubekir […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
3. baskı
4. baskı
2. baskı
9. baskı

2011 1. Türkân Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri Sanat Alanı Jüri Özel Ödülü

 

Teknik Özellikler

100 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2011
8. baskı: 2023
ISBN: 978-9944-717-61-8
Barkod: 978 9944 717 618

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf7. Sınıf

Temalar

dede-torunailedeğişimçevrenesillerarası iletişimyaşlılıkhastalıkarkadaşlıkokul yaşamı

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR
ZAMAN ve MEKÂN

Scroll to Top
Scroll to Top