Tuhaf Kuş
2. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Tuhaf Kuş

Rocio Bonilla

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Halil Türkden

Sözcüklerin gizemi, çocukların yaratıcılığında saklı!

Öpücük Ne Renktir?’in yaratıcısı, sevilen sanatçı Rocio Bonilla, bir benzetme nedeniyle kuşlarla arasında bağ kurmaya çabalayan bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Küçük okurlarını kavramların ve sözcüklerin gizemli dünyasına davet ediyor. Yetişkinlerin kalıplaşmış benzetmelerine, dilin kullanım olanaklarına, meraklı bir çocuğun gözünden yaklaşıyor. Komşunun yaptığı bir benzetmeyle kafası karışan bir çocuk, kuşların ve çağrışımların evreninde komik bir maceraya çıkıyor. Soruların, hayal gücünün ve yaratıcılığın değerini yücelten neşeli resimli öykü, her yaştan okura görsel bir şölen sunuyor.

Konusu

Alvaro, araştırmayı, öğrenmeyi seven, çok meraklı bir çocuktur. Bir gün, komşu Bayan Manolita onu kuşa benzettiğini söyleyince kafası karışır ve hemen kuşları araştırmaya başlar. Bir kuş gibi görünmeyi, davranmayı dener. Ama bir türlü kendini kuşa benzetemez. Yoksa komşu kadın başka bir şeyi mi kastetmiştir?..

Rocio Bonilla
YAZAR

Rocio Bonilla

1970 yılında İspanya’da, Barselona’da doğdu. Barselona Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim gördü. Okullarda pedagog olarak çalışan Bonilla, ünlü İspanyol illüstratörler Ignasi Blanch ve Roger Olmos’la birlikte atölye çalışmalarına katılıyor, İspanya’nın önde gelen çocuk dergilerine çiziyor. Çocuklar için yazıp resimlediği Cara de pájaro (Kuşbakışı, 2014) ve 2016’da Günışığı Kitaplığı tarafından Türkçe’ye kazandırılan Öpücük Ne Renktir?, 2017’de yayımlanan Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı ve 2019’da yayımlanan Kardeşler! pek çok dile çevrildi. Öpücük Ne Renktir? İspanya Eğitim Kültür ve Spor Bakanlığı’nın, edebiyat yayıncılığını […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
14. baskı
19. baskı

Teknik Özellikler

36 sayfa
185x260 mm
1. hamur kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2021
2. baskı: 2022
ISBN: 978-605-7797-38-4
Barkod: 978-605-7797-384

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

sözcüklerhayal gücüçağrışımlarmerakyaratıcılıkicatlarmatematikkeşiflerhayvanlarkütüphane

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
ERDEMLER
DUYGULAR

Scroll to Top