Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı
16. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı

Rocio Bonilla

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Halil Türkden

Çocuklar hayallerine kitaplarla uçar...

Öpücük Ne Renktir? adlı resimli kitabıyla çok sevilen sanatçı Rocio Bonilla’dan yepyeni bir resimli öykü! Ödüllü sanatçı, yazıp resimlediği bu özgün kitapta, hayal gücünün sınırsızlığını rengârenk bir macerayla anlatıyor. Tek isteği uçmak olan ve bu sevdasından asla vazgeçmeyen bir çocuğun kitaplarla tanışmasına eşlik eden okur, onun okuma serüveninin peşine takılıyor. Şiirsel anlatımı kadar, eşsiz desenleriyle de dikkati çeken kitap, dünyayı keşfetmeye meraklı her yaştan okuru etkileyecek nitelikte.

Konusu

Lukas’ın tek hayali uçmaktır. Büyük, küçük, kuştüyünden, kâğıttan, kartondan… bir sürü kanat yapmayı dener. Uçmanın başka yolları olduğunu söyleyen annesi, ona doğum gününde bir kitap armağan edince, Lukas’ın yaşamı değişmeye başlar. Bahçedeki kitap dağı yükseldikçe yükselir. Lukas, annesinin ne demek istediğini bir gün anlayacak mıdır?..

Rocio Bonilla
YAZAR

Rocio Bonilla

1970 yılında İspanya’da, Barselona’da doğdu. Barselona Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim gördü. Okullarda pedagog olarak çalışan Bonilla, ünlü İspanyol illüstratörler Ignasi Blanch ve Roger Olmos’la birlikte atölye çalışmalarına katılıyor, İspanya’nın önde gelen çocuk dergilerine çiziyor. Çocuklar için yazıp resimlediği Cara de pájaro (Kuşbakışı, 2014) ve 2016’da Günışığı Kitaplığı tarafından Türkçe’ye kazandırılan Öpücük Ne Renktir?, 2017’de yayımlanan Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı ve 2019’da yayımlanan Kardeşler! pek çok dile çevrildi. Öpücük Ne Renktir? İspanya Eğitim Kültür ve Spor Bakanlığı’nın, edebiyat yayıncılığını […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
3. baskı
20. baskı

Teknik Özellikler

40 sayfa
210x290 mm
1. hamur kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2017
16. baskı: 2023
ISBN: 978-605-9405-41-6
Barkod: 978-605-9405-416

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf2. Sınıf

Temalar

kitaplarokuma sevgisimerakkitaplıkuçmakhayallerhediyeyılbaşıhayvanlarkeşiflerdoğum günüitfaiye

Eğitsel Temalar

OKUMA KÜLTÜRÜ
ÇOCUK DÜNYASI
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top
Scroll to Top