İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Taşi Dizisi

Taşi ve Zümrüdüanka

Anna Fienberg

Resimleyen: Kim Gamble
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Naz Beykan

Masal kuşunun kanadındaki Taşi, aklın ve cesaretin haksız güce karşı zaferini gösteriyor!

Masalların antik tadını, günümüzün modern, serüven duygusu yüksek, mizahi anlatımıyla zenginleştiren altı kitaplık “Taşi” dizisi, sıradan bir ailenin çocuğu olan Cek’in, arkadaşı Taşi’den dinlediği masalsı öykülerden oluşuyor. İki çocuğun öykülerle beslenen arkadaşlığını birbirinden heyecanlı akıl almaz maceralarla kurgulayan dizinin her kitabında iki macera birden var.

Avusturyalı yazar Anna Fienbergin annesi Barbara Fienberg’den dinlediği masalları bir araya getirmesiyle oluşturduğu dizi, dünya mitolojilerinden değişik efsanelere de göndermeler yapıyor. Fiziksel gücün yerine aklını kullanmayı, kötülüğün karşısına iyiliği ve karşılıksız yardımı koyan öyküler Kim Gamble’ın fantastik karakalem desenleriyle boyutlanıyor.

Konusu

Tiki Pu Amca’nın başı Savaş Lordu’yla derde girince, Taşi onu ve ailesini kurtarmak için cam gözlü ve altın kanatlı güzel Zümrüdüanka’nın yardımına sığınır. Prenses Saraşina ise, kız kardeşi kötü kalpli Han’la evlenmek istemediği için Taşi’ye bir mektup gönderir. Taşi, Han’ın sinsi planlarını İmparator’un görmesini sağlayabilecek midir?..

Anna Fienberg
YAZAR

Anna Fienberg

1956’da İngiltere’de doğan Anna Fienberg, üç yaşındayken ailesiyle birlikte Avustralya’ya yerleşti. Kitaplarla dolu bir evde, masallar dinleyerek büyüdü; sekiz yaşındayken yazmaya başladı. Psikoloji öğrenimini tamamladı; Avustralya’nın çocuk edebiyatı dergisi School Magazine’de eleştirileri ve öyküleri yayımlandı. 1988’de basılan ilk kitabı Billy Bear and the Wild Winter’ı (Ayı Billy ve Çetin Kış) ödül kazanan resimli kitaplar, öyküler ve gençlik romanları izledi. The Magnificent Nose & Other Marvels (Muhteşem Burun ve Diğer Harikalar, 1992’de CBC Genç Okurlar Yılın Kitabı), Ariel Zed and the […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
2. baskı
3. baskı
3. baskı
3. baskı

Teknik Özellikler

64 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2011
2. baskı: 2016
ISBN: 978-9944-717-74-8
Barkod: 978 9944 717 748

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

iyi-kötüaklını kullanmakkırsal yaşammaceraannedayanışmamasallardüğün

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top