Seke Seke Uçtu Öyküler
4. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Öyküler

Seke Seke Uçtu Öyküler

Gürsen Özen

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Mustafa Delioğlu

Havada çocuk sesi var!

Çocuk dünyasının umutlarını, özlemlerini, kırgınlıklarını dillendiren Gürsen Özen’in ilk öykü kitabı, gündelik yaşamdan muzip ve neşeli ayrıntılarla dolu. Her yaştan okurun keyif alacağı 15 öykü, arkadaşlığın, oyunun, aile ilişkilerinin, komşuluğun ve okul günlerinin renkli anlarını sunuyor. Uzun yıllar öğretmenlik yapan yazarın, Türkiye’nin farklı bölgelerinden insanlara ilişkin ayrıntıları doğallıkla ele alışı, gülümseten deyişleri, akıcı edebiyat dili dikkati çekiyor. Çocuğun yakın çevresine bakışının, öğretmenleriyle ve ebeveynleriyle kurduğu ilişkinin ön planda tutulduğu renkli öyküler, okuru düşünmeye, hayal kurmaya, kendi öykülerini yaratmaya davet ediyor. Çocukluğun bin bir halini anlatan bu kitapta, mahalleden geçen baloncunun yarattığı heyecan, kamp çadırında uyumanın verdiği tedirginlik, fen deneyinde yıldızları yakalamanın coşkusu gibi onlarca duygu, okuruyla buluşmayı bekliyor. Her öyküde yaşamı yücelten bir umut yeşeriyor.

Konusu

Kitapta yer alan 15 öykü: Okyanusta Deniz’i Özlemek; Tavşan Çetesi; Çeyrek Altın Günü; Issız ve Işıksız; Güller Yağdı, Kuşlar Uçtu; Delikli Beyaz Peynir; Çikolata Sesli Kadın; Seke Seke Uçtu Sesler; Yıldız Taşıyan Çocuklar; Tüy Tüy, Kanat Kanat Pembe; Camgöbeği Mavi; Cup Diye Oyuna Düştük; Balonlar ve Köpükten Öfkeler; Güneş Konmuş Yağmurluğuma; Gugukkular.

Gürsen Özen
YAZAR

Gürsen Özen

Gürsen Özen, 1949 yılında Balıkesir, Susurluk’ta doğdu. Bolu Kız Öğretmen Okulu’ndaki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü’nden mezun oldu. Artvin, Şavşat’ta başladığı öğretmenliği, uzun yıllar Fethiye Lisesi’nde sürdürdü; sonrasında da dershane ve özel okullarda görev yaptı. Edebiyat öğretmenliğini sosyal çalışmalarla destekleyen Özen, gençlerle ve çocuklarla ilgili sosyal ve kültürel projelere emek verdi. Uzun yürüyüşleri ve otobüs yolculuklarını seven yazar çocukluğun farklı hallerini Seke Seke Uçtu Öyküler (res. Mustafa Delioğlu,2015)adlı ilk  kitabında öyküleştirdi. Çocukların zengin ve pırıltılı dünyasından ödünç […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı

Teknik Özellikler

180 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2015
4. baskı: 2021
ISBN: 978-605-9952-32-3
Barkod: 978 605 9952 323

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

oyunlararkadaşlıktatilailekomşulukhayvanlarhayal gücüturizmmüzikdenizöğretmenlik

Eğitsel Temalar

ÇOCUK DÜNYASI
BİREY ve TOPLUM
ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR

Scroll to Top