Lokumlu Masa
2. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Öyküler

Lokumlu Masa

Gürsen Özen

Editör: Müren Beykan

Her çocuk, oyunlarının kahramanı, düşlerinin yönetmenidir.

Seke Seke Uçtu Öyküler adlı kitabıyla tanınan Gürsen Özen, uzun yıllar sürdürdüğü edebiyat öğretmenliğinden süzdüğü birikimini öykü öykü dokumaya devam ediyor. Çocuk dünyasının umutlarını, neşesini, kırgınlık ve hüzünlerini doğa ve insan sevgisiyle bir araya getiren 9 öykü, yaşamın ince ayrıntılarıyla dolu… Öğretmenlik deneyimini edebi bir üslupla öykülerine taşıyan yazar, çocukluğun bin bir halini, eğlenceli kurgularla ve neşeli bir dille yansıtıyor. Yaşamın farklı sokaklarında büyüseler de hikâyeleri ortak yollarda kesişen çocukların duygu dünyasını, tepkilerini ve düşlerini incelikle anlatıyor; her yaştan okuru düşünmeye, hayal kurmaya ve güzelliklere sahip çıkmaya davet ediyor.

Konusu

Tiyatro sahnesinde çocukluk halleri, şiir yarışmasının heyecanı, kardeş sevgisi, yılsonu gösterisi telaşı, aile bağları, evden ilk ayrılış, farklı koşullarda büyüse de benzer yollardan geçen çocuklar, olaylar karşısındaki tepkileri, duyguları, hayalleri… Her sayfada çocuk neşesi, her öyküde umudu yeşerten bir kahraman var.

Gürsen Özen
YAZAR

Gürsen Özen

Gürsen Özen, 1949 yılında Balıkesir, Susurluk’ta doğdu. Bolu Kız Öğretmen Okulu’ndaki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü’nden mezun oldu. Artvin, Şavşat’ta başladığı öğretmenliği, uzun yıllar Fethiye Lisesi’nde sürdürdü; sonrasında da dershane ve özel okullarda görev yaptı. Edebiyat öğretmenliğini sosyal çalışmalarla destekleyen Özen, gençlerle ve çocuklarla ilgili sosyal ve kültürel projelere emek verdi. Uzun yürüyüşleri ve otobüs yolculuklarını seven yazar çocukluğun farklı hallerini Seke Seke Uçtu Öyküler (res. Mustafa Delioğlu,2015) adlı ilk  kitabında öyküleştirdi. Çocukların zengin ve pırıltılı dünyasından […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

4. baskı

Teknik Özellikler

144 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2020
2. baskı: 2021
ISBN: 978-605-9405-80-5
Barkod: 978 605 9405 805

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

kardeşliksöz vermekyön bulmakdoğa sevgisiailekasaba yaşamıokul yaşamıterziliktiyatroşiirkonukseverlikarkadaşlıkturizm

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top