Pat Pat Papatya
9. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Pat Pat Papatya

Sedef Örsel

Resimleyen: Betül Sayın
Editör: Müren Beykan

Farklılıkların güzelliği üzerine bir öykü.

Sedef Örsel ve illüstratör Betül Sayın ikilisinin bu ikinci kitabı da, Uçuçböceği Bon Bon gibi, okumaya başlamamış ya da yeni başlamış küçükler için özenle hazırlandı. Öyküde, doğada bir arada yaşayan canlılar arasındaki farklılıklar ve bunun yarattığı uyum konu ediliyor.

Konusu

Sapsarı gülümseyen yüzü ve bembeyaz yapraklarıyla sevimli mi sevimli bir papatyaydı Pat Pat. Ama, en yakın arkadaşının uzun boylu, kıpkırmızı bir gelincik olarak boy atması çok şaşırtmıştı onu. Önce kayalık tepenin kayalarına sordu, sonra gökyüzünde parlayan güneşe: “Neden,” dedi, “neden ben de gelincik olmadım?..”

Sedef Örsel
YAZAR

Sedef Örsel

1970’te İstanbul’da doğan Sedef Örsel, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ardından, New York Hunter College’da Sosyal Araştırmalar alanında lisansüstü programını tamamladı. Uzun süre insan kaynakları, eğitim ve davranış bilimleri üzerine çalışmalarına devam etti ve 2007 yılında Academy for Coaching Parents International’dan Ebeveyn ve Aile Koçu sertifikası aldı. Halen bu alanda bireysel ve kurumsal danışmanlık yapıyor ve eğitimler veriyor. Çeviriler de yapan Örsel’in Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanan çocuk kitapları, her ikisi de tanınmış sanatçı Betül Sayın tarafından desenlenen Uçuçböceği Bon Bon (2002) […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

9. baskı

Teknik Özellikler

24 sayfa
200x230 mm
1. hamur kâğıt
1. baskı: 2002
9. baskı: 2020
ISBN: 978-975-8142-79-8
Barkod: 978 975 8142 798

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

arkadaşlıkdoğaözenmefarklılıklarkendini tanımakduygulargüzellikbüyümek

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
DUYGULAR
BİREY ve TOPLUM
KİŞİSEL GELİŞİM

Scroll to Top