Katilin Gözyaşları
1. baskı
 
ON8 (15+)Roman

Katilin Gözyaşları

Anne-Laure Bondoux

Türkçesi: Mehmet Erkurt

Yeniden sevebilmenin, sıfırdan başlama umudunun hikâyesi…

Fransız edebiyatının ödüllü genç yazarlarından Anne-Laure Bondoux, zor bir sevgiye Güney Amerika’nın hüznüyle hayat veriyor. Her sayfasında başka bir öngörülmezliği barındıran roman, okuru yer yer gerçeküstü anlatımıyla sarmalarken, cevabı belki de duygularda aranması gereken sorularla gafil avlıyor. Bir katil gerçekten sevebilir mi? Her şeye yeniden başlamak ne kadar zor olabilir ki? Adaletten kaçan azılı bir katilin, saklandığı evdeki bir çocuğun masumiyetiyle sınanmasının hikâyesi farklı yaşlardan okuru sarmalıyor.

Konusu

Hayatına yeni bir başlangıç arayan katil. Angel artık bir virgülün daha değil, noktanın peşindedir! Bütün Şili onun peşindeyken, o kendinin peşindedir. Çünkü artık durmak, sığınmak, geçmişin hayaletleri dışında kimse tarafından rahatsız edilmemek arzusuyla kaçmaktadır. Ne var ki, kendini aradığı bu yolculukta, Şili’nin en güney ucunda Paolo adında küçük bir çocukla karşılaşır. Yeni bir hayat kurmaya çalışırken ve Paolo’yu da kattığı sonu gelmez bir kovalamacada sürüklenirken, zihninde hep aynı sorular yankılanır: Bir katilin yeni bir hayatı, yeni soruları ve yeni cevapları olabilir mi?..

Anne-Laure Bondoux
YAZAR

Anne-Laure Bondoux

1971’de Paris’in kuzeyinde Bois-Colombes’da doğan Anne-Laure Bondoux, Paris X Nanterre Üniversitesi’nin edebiyat bölümünden mezun olduktan sonra, özellikle zor durumda olan çocukların yazma eğilimleri konusuna eğildi; gerçekleştirdiği atölye çalışmaları Fondation de France Ödülü’ne değer görüldü. Tiyatro çalışmalarının yanında şarkı sözleri yazdı, gazetecilik yaptı. 1996’da J’aime lire dergisinin yazı işlerinde çalıştı ve daha sonra DLire olarak anılacak Maximum dergisinin hazırlığına katıldı. 2000’de gazetecilik çalışmalarını noktalayan Bondoux, hem gençler hem de yetişkinler için yazmaya odaklandı. Romanları yirmiyi aşkın dile çevrildi, çok sayıda ödüle […]
 Yazar sayfasına git

2007 Amerikan Kütüphaneler Birliği (ALA) En İyi Gençlik Kitabı Ödülü

 

Teknik Özellikler

168 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2012
ISBN: 978-605-4603-05-3
Barkod: 978 605 4603 053

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

arkadaşlıkyolculukçocuklukmasumiyetsuç-cezavicdanmaceraşiddethırsızlıkadalettehlike

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
ZAMAN ve MEKÂN

Scroll to Top
Scroll to Top