Karga Feramuz'un Aşkı
2. baskı
 
 
Köprü Kitaplar (10+)Roman

Karga Feramuz'un Aşkı

Nazlı Eray

Editör: Semih Gümüş
Yayına hazırlayan: Müren Beykan

Çılgın, komik, beklenmedik...
Zamanın ötesinde müzelik bir hikâye!

Editörlüğünü Semih Gümüş’ün üstlendiği Köprü Kitaplar koleksiyonunun 25. kitabını, çağdaş edebiyatımızın fantazya ustası Nazlı Eray yazdı. Bir köşkün bahçesinden müze koridorlarına uzanan farklı bir sevdanın izini süren roman, çocuk gözünden esrarengiz bir dünya sunuyor. Duyguların zamanı aşan gücünü duyumsatan, tutkulu ve sıradışı kahramanlarıyla geçmişle bugün arasında hafızalardan silinmeyecek bir roman.

Konusu

Ağaçtan düşen günlüğü okuyan Nazlı, seksenlik Karga Feramuz’un, köşkün sahibesine sevdalı olduğunu öğrenir. İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin bekçisiyle ve Firavun İskelet’le arkadaşlık eder. Özgür olmak isteyen Venüs, Mısırlı köle ve öteki heykeller, İstanbul’da yaşamak isteğiyle müzeyi terk etmeye karar verirler. Ağlayan Kadınlar Lahti’nden Agrippina da, Erenköy’deki köşkte kendine iş bulmuştur. Heykeller müzeye dönecek mi, Nazlı kalbi kırık Karga’ya yardım edebilecek midir?..

Nazlı Eray
YAZAR

Nazlı Eray

Nazlı Eray, Ankara’da doğdu. İngiliz Kız Ortaokulu, İstanbul Arnavutköy Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduktan sonra Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nda tercüman olarak çalıştı. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Edebiyatçılar Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Eray, Türkiye Yazarlar Sendikası ile Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi ve ABD Iowa Üniversitesi’nin onursal üyesidir. 1959’da henüz ortaokuldayken kaleme aldığı öyküsü Mösyö Hristo ile edebiyat dünyasına adım attı. 1975’te ilk kitabı Ah Bayım Ah yayımlandı. Yoldan Geçen Öyküler’deki “Karanfil Gece Kursu” ile […]
 Yazar sayfasına git

Memet Fuat Yayıncılık
Ödülü 2010

 

Teknik Özellikler

180 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2021
2. baskı: 2022
ISBN: 978-605-7797-57-5
Barkod: 978-605-7797-575

Önerilen Sınıflar

5. Sınıf6. Sınıf7. Sınıf8. Sınıf

Temalar

müzetarihgizemarkeolojiiletişimhırsızlıkköşksevgigünlükefsanelermektupmumyalahitİstanbul

Eğitsel Temalar

MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZ
ZAMAN ve MEKÂN
DOĞA ve EVREN
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top