İyi Uykular Dedektif
4. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

İyi Uykular Dedektif

Silvia Roncaglia

Editör: Müren Beykan
Türkçesi: Demet Elkâtip
Resimleyen: Marianna Fulvi

Çok komik, çok leziz, çok uykusuz!

İtalyan çocuk edebiyatının ödüllü yazarı Silvia Roncaglia (Silviya Ronkalya), komik bir dedektiflik romanıyla Türkçe’de. Narkolepsi (istemdışı derin uykuya dalma) hastası bir dedektifin maceralarını anlatan roman, düşmeyen temposu ve mizah gücüyle okuru sarmalıyor. Yazar, yarattığı birbirinden ilginç karakterlerle hem şaşırtıyor, hem düşündürüyor. İyilerle kötülerin mücadelesi çerçevesinde kurguladığı romanını, insanın bin bir halini sergileyerek zenginleştirmeyi başarıyor. İtalyan mutfağı, özdeyişlerin günlük dildeki yeri gibi konuları da merak uyandırıcı şekilde işleyen yazar, okuru araştırmaya ve öğrenmeye teşvik ediyor. Çocuklarla ebeveynlerinin birlikte okumaktan büyük zevk alacağı bu roman, okumaktan sıkılanları bile edebiyata yakınlaştıracak nitelikte.

Konusu

Özel dedektif Pippo Merlo, amcasından ona kalan büroda başarılı işlere imza atıp şöhreti yakalama düşleri kurar. O günlerde şehirde, müzikle insanları sersemleten bir soyguncu çetesi işbaşındadır. Bol kazançlı bir kayıp arama işi de kapısını çalınca dedektif, iki arada kalır. Üstelik, yakaladığı her ipucunda, her heyecanda, aniden uyuyakalmaktadır. Bu komik dedektif, ilginç hastalığını yenip olayları çözebilecek midir?..

Silvia Roncaglia
YAZAR

Silvia Roncaglia

İtalya’nın kuzeyinde Modena’da doğdu. Uzun yıllar ilkokul öğretmenliği, çocuk dergilerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Mizah romanlarından şiire, farklı yazın türlerinde kırktan fazla eseri bulunan Roncaglia, hem çocuklara hem gençlere yazıyor. Il signore delle farfalle (Kelebeklerin Efendisi, 1999) isimli resimli öyküsü ve Les Bidons (Kutular, 2011) adlı çocuk romanı en sevilen kitapları arasında. Eğlenceli çocuk romanı İyi Uykular Dedektif (Il Grande Sbadiglio, 2007) Günışığı Kitaplığı tarafından Türkçe’ye kazandırılan Roncaglia, mektuplardan oluşan Caro Johnny Depp (Sevgili Johnny Depp, 2005) isimli gençlik […]
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

188 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2015
4. baskı: 2019
ISBN: 978-605-9952-30-9
Barkod: 978 605 9952 309

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

dedektiflikgizemmüzikİtalyan mutfağıarkadaşlıksirksoygunhafıza kaybıaraştırmakuyku hastalığımotosiklet

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
SAĞLIK VE SPOR
DUYGULAR

Scroll to Top