İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
İlk Kitabını Kendin Boya Dizisi

Deniz

Mine Soysal

Çizen: Güldehen Özbay

Deniz canlılarını boyuyor, eğlenerek öğreniyoruz!

Ülkemizdeki ilk özgün örneklerini Günışığı Kitaplığı’nın hazırladığı, hem okunan hem boyanan kitaplardan oluşan İlk Kitabını Kendin Boya dizisi, anaokulu öğrencileri ve ilköğretime yeni başlayan çocuklar için. Küçükler, her kitapta bir tema hakkında hem dinleyerek ya da okuyarak bilgileniyor hem de ilginç öyküleri kendileri renklendiriyor.

Konusu

Küçüklere, ülkemizi çevreleyen denizler ve içindeki yaşamla ilgili kısa bilgiler sunan kitabı Güldehen Özbay desenledi. Doğa sevgisi ve koruma bilinci kazandıracak nitelikteki kitapta, deniz fenerleri, eski tekneler, sualtı zenginlikleri, denizkızı efsanesi, balıklar, deniz kaplumbağaları ve diğer deniz canlılarıyla, takalar ve soğuk denizlerde yaşayan canlılar gibi ilginç konular yer alıyor.

Mine Soysal
YAZAR

Mine Soysal

Yazar ve yayıncı Mine Soysal İstanbul’da doğdu. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eski Önasya Dilleri ve Kültürleri Bölümü’nden mezun oldu. 1994’e dek İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde arkeolog, araştırmacı olarak çalıştı, sergileme projeleri gerçekleştirdi; birçok kazı ve yüzey araştırmasına katıldı. 1996 yılında Günışığı Kitaplığı’nı kurdu. Çocuklar için Ala Çocuk Yollarda (2005) adlı manzum öyküler kitabını, çocuklar ve gençler için bilimsel içerikli kitaplar hazırladı. Bugüne dek binlerce öğrenciyle yaptığı sohbetlerden esinlenerek kaleme aldığı başyapıtı Eyvah Kitap!‘ta (2006) çocukların ve gençlerin kitap okuma eğilimlerini, Odada Yalnız ’da (2009) […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

7. baskı
4. baskı
7. baskı
9. baskı
77. baskı
10. baskı
13. baskı
9. baskı

Teknik Özellikler

20 sayfa
200x230 mm
1. hamur kâğıt
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1997
7. baskı: 2013
ISBN: 978-975-8142-03-3
Barkod: 978 975 8142 033

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

denizDünyadeniz taşıtlarıbalıktarihefsanelerhayvan sevgisidoğal yaşambatıklar

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
ZAMAN ve MEKÂN

Scroll to Top
Scroll to Top