Hayır! Burası Orman Değil!
5. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Hayır! Burası Orman Değil!

Susanna IsernRocio Bonilla

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Halil Türkden

Küvette suaygırı, mutfakta goril... İşte ormandasın!

Ödüllü İspanyol yazar Susanna Isern’den, minik okurları düşle gerçek arasında gezdiren sıcacık bir hikâye. Öpücük Ne Renktir? ve Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı gibi resimli öyküleriyle ülkemizde de çok sevilen sanatçı Rocio Bonilla’nın benzersiz desenleriyle renklenen kitap, görsel okumaya fırsat veren yalın anlatımı ve evrensel temalarıyla dikkati çekiyor. Ev yaşamındaki sorumlulukları ve aile içi iletişimin önemini hatırlatan eğlenceli öyküyü, küçükler de büyükler de gülümseyerek okuyacak.

Konusu

Küçük Pola, her şeye “hayır” diyordu. Odasını toplamaya, dişlerini fırçalamaya, banyo yapmaya… hep “hayır” diye karşılık veriyordu. Bir gece kendini ormanda buluverdi. Odası, vahşi hayvanlar tarafından ele geçirilmiş; bütün eşyası aslan, suaygırı, şempanze ve diğerlerinin olmuştu. “Hayır” demeyi sürdürmek, Pola’nın bu balta girmemiş ormandan kurtulmasına yarayacak mıydı?..

Susanna Isern
YAZAR

Susanna Isern

1978’de Fransa’nın güneyinde Pirene Dağları’nda doğdu. Çocukluğu, ilginç böcekleri keşfederek, hasta ve yaralı hayvanlara yardım ederek geçti. İlk öykülerini, o dönemde yanından hiç ayırmadığı defterine yazdı. 2011’de yayımlanan ilk kitabı ¡Pilú, Pilú!’nin (Testere! Testere!) ardından düzinelercesini yazan Isern’in kitapları pek çok dile çevrildi. El ovillo mágico (Büyülü Yün Topu) ve ¿De qué tienes miedo, Ratoncito? (Neyden Korkuyorsun Küçük Fare?), ABD’de verilen Moonbeam Çocuk Kitapları Ödülü’nde gümüş madalyaya değer görüldü. 2016’da İspanya’nın Kirico Kitap Ödülü’nü kazanan Bir Dostluk Masalı (2015) ve […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

Teknik Özellikler

36 sayfa
200x230 mm
1. hamur kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2020
5. baskı: 2023
ISBN: 978-605-7797-02-5
Barkod: 978-605-7797-025

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

hayallerhayvanlaroyunev yaşamıormaninatrüyakorkusorumluluktemizliksağlık

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
SAĞLIK VE SPOR

Scroll to Top
Scroll to Top