Gizemli Haritalar Dizisi
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Diziler

Gizemli Haritalar Dizisi

Vladimir Tumanov

Yazan: Vladimir Tumanov
Editör: Müren Beykan
Türkçesi: Mine Kazmaoğlu

Matematik ve coğrafyayı sevdiren fantastik romanlarıyla ülkemizde milyonlarca okura ulaşan Kanadalı yazar Vladimir Tumanov, dünyada ilk kez Türkçe yayımlanan “Gizemli Haritalar” dizisinde çevre, iklim, doğa gibi önemli konulara dikkat çekiyor. Alt Kardeşler Chris ve Francis’in, ilk kitap Haritada Kaybolmak’ta başlayan serüvenleri, ikinci kitap Suda Kaybolmak’la sürüyor.

Birbirinden bağımsız da okunabilen romanlarda çocuklar çözdükleri bilmecelerin yol göstericiliğinde, eski ve yeni eşlikçileriyle soluksuz maceralar yaşıyor; günümüz dünyasının önemli konularına dikkati çekiyor.

Çocuklar kadar eğitimciler ve ebeveynler tarafından da ilgiyle okunan dizi, insanlığın karşı karşıya olduğu zorlukları dayanışmayla çözmenin, bilginin ve araştırma yapmanın önemini vurguluyor. Ünlü Kraliçeyi Kurtarmak ve Asılı Dağ’ın Kâhini gibi romanlarıyla da çok sevilen Tumanov, çocukların zekâsına ve sağduyusuna güvenen bakış açısıyla okura gelecek umudu aşılıyor.

Dizinin Kitapları

Vladimir Tumanov
YAZAR

Vladimir Tumanov

1961’de Moskova’da doğan Vladimir Tumanov, 1991’den beri Kanada’da Batı Ontario Üniversitesi’nin Modern Diller ve Edebiyatlar Bölümü’nde öğretim üyesi. Yayımlandığı 2004 yılından bu yana Türkiye’de milyonlarca okura ulaşan Kraliçeyi Kurtarmak, Tumanov’un ilk çocuk romanı. Küçük okurlar kadar yetişkinlerin de ilgi gösterdiği macerada kahramanlar, matematiksel bilmeceleri çözerek tutsak kraliçeyi kurtarmaya çalışıyor. Yazarın, dünyada ilk kez Günışığı Kitaplığı tarafından 2006 yılında yayımlanan ikinci romanı, Haritada Kaybolmak da ilkiyle aynı başarıyı yakaladı. Çocuklar için bir diğer “zor” konu olan coğrafyada soluksuz bir maceraya davet […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

4. baskı
5. baskı
141. baskı
158. baskı
Scroll to Top