Bulut Kuş
5. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Öykü

Bulut Kuş

Bai Bing

Resimleyen: Yu Rong
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan

Şarkısını arayan kuşun öyküsü!

Uluslararası ödüllere sahip tasarımcı, illüstratör Yu Rong’un benzersiz desenleri ve yazar, yayıncı Bai Bing’in öyküsüyle hayat bulan Bulut Kuş, özgürlük arayışını ve canlıların yaşamlarıyla ilgili seçim yapma hakkını yorumlayan şiirsel bir felsefe kitabı. Çin’in en yaygın geleneksel sanatlarından olan kâğıt kesme sanatının da kullanıldığı desenler, okuru alışılmışın dışında bir düşünce ve duygu dünyasıyla tanıştırıyor. Zengin desenleri ve yalın diliyle etkileyici Bulut Kuş, her çocuğun ve yetişkinin, kütüphanesine katmak isteyeceği özel bir koleksiyon kitabı. Birlikte okumak, sayfalarında kaybolmak için birebir.

Konusu

Şarkılarıyla gökleri boyayan bir papağan, günün birinde düşlerini yitirir. Düşlerine giden yolu arayan papağanın öyküsü…

Bai Bing
YAZAR

Bai Bing

Bai Bing, hem çocuklar için kitaplar yazıyor, hem de yayıncı olarak Jieli Yayınevi’nin başeditörlüğü görevini sürdürüyor. Chen Bochui Çocuk Edebiyatı Ödülü ile Bing Xin Çocuk Edebiyatı Ödülü’nün de aralarında bulunduğu birçok ödülün sahibi. En sevilen kitaplarından bazıları: Yeşil Güneş ve Kırmızı Güneş, Filler Geceyi Yiyebilir ve Tilki Kuş. Çin Yazarlar Derneği ve Çocuk Edebiyatı Komitesi üyesi olan Bai Bing, ailesiyle birlikte Pekin’de yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

2013 Çin Şanghay Uluslararası Kitap Fuarı Uluslararası Özgün Kitap Büyük Jüri Ödülü

2013 24. Bratislava Uluslararası İllüstrasyon Bienali (BIB) Altın Elma Ödülü

 

Teknik Özellikler

36 sayfa
260x220 mm
1. hamur kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2014
5. baskı: 2021
ISBN: 978-605-4603-85-5
Barkod: 978 605 4603 855

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf2. Sınıf

Temalar

doğal yaşampapağanözgürlüközlemçağrışımlaruçmaksevgiorman

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
DOĞA ve EVREN
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER

Scroll to Top