Yarından Sonra
12. baskı
 
Genç Kitaplar (12+)Roman

Yarından Sonra

Gillian Cross

Editör: Müren Beykan
Türkçesi: Hilmi Çeltikçioğlu

Hayatta kalmak için ne kadar ileri gidebilirsin?

Carnegie, Whitebread ve Smarties gibi ödülleriyle Avrupa çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen yazarlarından Gillian Cross, Türkçe’ye çevirilen ilk kitabında, yaşamın tek amacının yiyeceğe ulaşmak olduğu bir ülkeden kaçıp başka bir ülkeye sığınanların mücadelesini anlatıyor. Geleceğin parlak gözükmediği acımasız bir dünyada yeşeren umutları ve yol kesen umutsuzlukları bir gencin gözünden aktaran roman, her yaştan okuru etkileyecek bir “insanlık durumu” anlatısı. İngiliz yazar, bu romanıyla savaşlarla karanlığa boğulan günümüz dünyasında sığınmacı olmanın anlamı, modern yaşamda paranın konumlandırıldığı yer gibi oldukça güncel konuları tartışma olanağı sunuyor ve gençleri umut üretmeye davet ediyor.

Konusu

Bir zamanların en güçlü ülkelerinden İngiltere’de ekonominin tamamen çöktüğü, karanlık yıllar… Yakınlarının yaşamı için yiyecek stoklayanlarla, onlardan yiyeceklerini çalanlar karşı karşıya. Haklıyla haksızın iç içe geçtiği böyle bir dünyada Matt ve Taco isimli iki kardeş, üvey babalarıyla birlikte Fransa’ya umut yolculuğuna çıkar. Gittikleri yerde onları bekleyen zorlu gerçekliğin üstesinden gelip ülkelerine ve sevdiklerine dönme şansı bulabilecekler midir?..

Gillian Cross
YAZAR

Gillian Cross

1945’te Londra’da doğan Cross, Sussex Üniversitesi’ndeki eğitiminin ardından, ilkokul öğretmenliği, çocuk bakıcılığı gibi işlerde çalıştı; hükümet görevlilerine kütüphanecilik danışmanlığı yaptı. 1979’dan başlayarak kendini çocuklar ve gençler için yazmaya adadı. 1982’de yazmaya başladığı Korkunç Müdür (The Demon Headmaster) dizisi televizyona uyarlandı. 1990’da Wolf (Kurt) kitabıyla Kütüphaneler Birliği Carnegie Ödülü’ne, 1992’de The Great Elephant Chase (Muhteşem Fil Kovalamacası) ile Whitebread Çocuk Romanı Ödülü ve Smarties Ödülü’ne değer görüldü. 1999’da yazdığı Tightrope (Cambaz İpi) ile Carnegie Ödülü’ne tekrar aday oldu. Cross, 2000’ler boyunca […]
 Yazar sayfasına git

2014 The Little Rebels Çocuk Kitapları Ödülü

 

Teknik Özellikler

252 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2014
12. baskı: 2022
ISBN: 978-605-4603-99-2
Barkod: 978 605 4603 992

Önerilen Sınıflar

6. Sınıf7. Sınıf8. SınıfLise Sınıfları

Temalar

aileekonomik krizaçlıkdayanışmagöç etmekyağmacılıksığınmacı kampımedyasorumluluk

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ZAMAN ve MEKÂN
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER

Scroll to Top
Scroll to Top