Oysa Aşk
1. baskı
 
ON8 (15+)Roman

Oysa Aşk

Jordi Sierra i Fabra

Editör: Müren Beykan
Türkçesi: Pınar Savaş

Konuşmak için cesarete ihtiyacı vardı...

Çağdaş İspanyol edebiyatının en çok okunan, çok ödüllü yazarı Jordi Sierra i Fabra’nın başyapıtı Türkçe’de! Dünyanın her yerinde toplumsal bir sorun haline gelen kadına yönelik şiddeti gençlerin dilinden aktaran yazar, aşkı ve kıskançlığı sorguluyor. Gerçeği, halının altına süpürmeyip gösteren, kırılan kolu yen içinde bırakmayan roman, bir ilişkiyi ilmek ilmek söküyor, güçlü ve epik anlatımıyla gençlerin sessiz çığlığı oluyor.

Konusu

Liseli Marga için, sorular sormaya başladığı âna kadar iyi gidiyordu her şey aslında. Ramiro’yu seviyordu, Ramiro da onu… Öyle miydi? Aşırı kıskançlığı gerçekten de sevgiden miydi? Ailesinin, erkek arkadaşını onaylaması, kendini iyice kapana kısılmış hissettiriyordu. Sınıf arkadaşlarıyla bir aradayken Ramiro’nun şiddet uygulaması, bardağı taşıran son damla oldu. Marga korkuyordu. Yeni soruları, konuşma çabaları, onun şiddet sarmalından kurtulmasına yetecek miydi?..

Jordi Sierra i Fabra
YAZAR

Jordi Sierra i Fabra

1947 yılında Barselona’da doğan Jordi Sierra i Fabra, çocukluk yıllarından itibaren yazar olmak istemişti. Hayattaki ikinci tutkusu müzikti; 1970’li yıllarda Disco Express adlı müzik dergisinde müzik eleştirmenliği yaptı, ünlü müzisyenlerle dünyayı dolaştı. Popular 1 adlı rock müzik dergisini kuran ve Disco Express’te yöneticilik yapan Fabra, ilerleyen yıllarda 24 müzik antolojisi, rock müzik tarihi kitapları, Beatles Sözlüğü gibi birçok kitap yayımlamış, satış rekorları kırmıştır. Öte yandan, İspanyol çocuk ve gençlik edebiyatının en çok okunan, en başarılı yazarlarından sayılan yazarın bu alandaki kitapları, […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

Teknik Özellikler

156 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2016
ISBN: 978-605-9405-06-5
Barkod: 978 605 9405 065

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

kıskançlıkiletişimgençlikkadına yönelik şiddetmaçolukaileaşkduygularpsikolojisorgulamabaskı görmek

Eğitsel Temalar

DUYGULAR
BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM

Scroll to Top
Scroll to Top