Konuşmak için cesarete ihtiyacı vardı…

Çağdaş İspanyol edebiyatının en çok okunan, çok ödüllü yazarı Jordi Sierra i Fabra’nın başyapıtı Türkçe’de! Dünyanın her yerinde toplumsal bir sorun haline gelen kadına yönelik şiddeti gençlerin dilinden aktaran yazar, aşkı ve kıskançlığı sorguluyor. Gerçeği, halının altına süpürmeyip gösteren, kırılan kolu yen içinde bırakmayan roman, bir ilişkiyi ilmek ilmek söküyor, güçlü ve epik anlatımıyla gençlerin sessiz çığlığı oluyor.

Konu Özeti

Liseli Marga için, sorular sormaya başladığı âna kadar iyi gidiyordu her şey aslında. Ramiro’yu seviyordu, Ramiro da onu… Öyle miydi? Aşırı kıskançlığı gerçekten de sevgiden miydi? Ailesinin, erkek arkadaşını onaylaması, kendini iyice kapana kısılmış hissettiriyordu. Sınıf arkadaşlarıyla bir aradayken Ramiro’nun şiddet uygulaması, bardağı taşıran son damla oldu. Marga korkuyordu. Yeni soruları, konuşma çabaları, onun şiddet sarmalından kurtulmasına yetecek miydi?..

Jordi Sierra i Fabra

1947 yılında Barselona’da doğan Jordi Sierra i Fabra, çocukluk yıllarından itibaren yazar olmak istemişti. Hayattaki ikinci tutkusu müzikti; 1970’li yıllarda Disco Express adlı müzik dergisinde müzik eleştirmenliği yaptı, ünlü müzisyenlerle dünyayı dolaştı. Popular 1 adlı rock müzik dergisini kuran ve Disco Express’te yöneticilik yapan Fabra, ilerleyen yıllarda 24 müzik antolojisi, rock müzik tarihi kitapları, Beatles Sözlüğü gibi birçok kitap yayımlamış, satış rekorları kırmıştır. Öte yandan, İspanyol çocuk ve gençlik edebiyatının en çok okunan, en başarılı yazarlarından sayılan yazarın bu alandaki kitapları, aralarında Hollanda, Japonya, Bulgaristan, Slovenya, Fransa ve Almanya’nın da bulunduğu pek çok ülkede yayımlandı. Ülkesinde ve dünyada otuzdan fazla ödüle devamı için tıklayınız