Ötesi Yok
4. baskı
 
Genç Kitaplar (12+)Öyküler

Ötesi Yok

Suzan Geridönmez

Editör: Mine Soysal

Günümüz gençliğinin gerçekçi öyküleri...

Kolaysa Ağlama ve Hiç Adil Değil romanlarıyla tanınan kütüphaneci, yazar Suzan Geridönmez, bu kez etkileyici dokuz öykü anlatıyor. Birbirinden farklı yaşamlara dokunan öyküler, gençliğin olgunlaşma serüvenini, yaşama tutunma deneyimlerini, büyümenin derinleşen sıkıntılarını gerçekçi ve duyarlı bir anlatımla işliyor. Almanca’dan dilimize çevirdiği kitaplarla da tanınan yazar öykülerinde, günümüz gençlerinin özgürlükler, iletişimsizlik, şiddet, gelecek kaygısı, sosyalleşme çabası, işsizlik gibi temel sorunlarına duru ve çarpıcı bir dille yaklaşıyor.

Konusu

Kitaptaki 9 öykü: Sıra Kapmaca, Bugün Nerdeydin?, Dost Dediğin, Romantik Bir Akşam, Son Gülen İyi Güler, Kısa Bir Aşk Öyküsü, Mis Gibi İşsiz, Örümcek Adam Modası, Birine Anlatmak Zorundasın.

Suzan Geridönmez
YAZAR

Suzan Geridönmez

1966’da Almanya’da, Kaiserslautern’de doğdu. Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde sürdürdü. Avusturya’da çağdaş kütüphanecilik eğitimi aldı. Hep kitap ve yayın dünyasının içinde oldu. Uzun süre bir ilköğretim okulunda kütüphaneci olarak çalışan ve çeviriler yapan Geridönmez aynı zamanda papiermaché (kâğıt hamuru) sanatı ve kukla yapımıyla ilgileniyor. İlk gençlik romanı Kolaysa Ağlama’dan (2007) sonra Ötesi Yok’ta (2009) gençlik öykülerini topladı. Uzayda Bir Yatılı Okul’u (2010) çocuklar için, Hiç Adil Değil!’i (2012) gençler için yazdı. Geridönmez, eşi Safter Korkmaz ve kızıyla […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

10. baskı
33. baskı
18. baskı

Teknik Özellikler

124 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2009
4. baskı: 2019
ISBN: 978-9944-717-27-4
Barkod: 978 9944 717 274

Önerilen Sınıflar

7. Sınıf8. SınıfLise Sınıfları

Temalar

arkadaşlıkpopüler kültürbağımlılıkhayvan sevgisiilk aşkşiddetşişmanlıkişsizlikaile

Eğitsel Temalar

DUYGULAR
BİREY ve TOPLUM
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER
KİŞİSEL GELİŞİM
İLETİŞİM
SAĞLIK VE SPOR

Scroll to Top
Scroll to Top