Okuldaki Hayalci Dizisi
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi

Okuldaki Hayalci Dizisi

Davide Cali

Resimleyen: Benjamin Chaud
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Alara Beykan

Dünyaca ünlü sanatçılar Davide Cali ve Benjamin Chaud’un “Okuldaki Hayalci” dizisi, çocukların hayal gücüne övgü niteliğinde, rengârenk ve çok komik bir görsel okuma deneyimi sunuyor. Kıpır kıpır öyküleri ve çarpıcı desenleriyle dikkati çeken diziyi, küçük büyük herkes hem gülerek hem de sevdikleriyle paylaşarak okuyor.

Sıradışı kahramanlar ve çocukların gözünden yorumlanan bakış açıları hem eğlencenin dozunu artırıyor hem de küçüklerle büyükleri birlikte düşünmeye davet ediyor. Dizinin her kitabı birbirinden bağımsız da okunabiliyor.

Ödevimi Yapmadım Çünkü Acayip Şeyler Oldu adlı ilk kitapta, ödevini yapmayan bir çocuğun sınırsız hayal gücünden uzaylılar, dev sürüngenler, Robin Hood, etobur bitkiler ve daha nicesi taşıyor

Okula Gelirken Çok Komik Şeyler Oldu adlı ikinci kitapta, okula geç kalan kahramanımızın yaratıcılığına Fareli Köyün Kavalcısı, Kırmızı Başlıklı Kız, Yeti, resmi geçit yapan filler eşlik ediyor.

İnanılmaz Yaz Tatilim Hakkındaki Gerçek adlı üçüncü kitapta, öğretmeninin “Yaz tatilinde ne yaptın bakalım?” sorusuyla başlayan macerada, denizaltı, mumyalar, piramitler, uzaygemisi, Çin Seddi, Tac Mahal, uçan halı ve daha neler neler var.

Müzede Çok Komik Şeyler Oldu adlı dördüncü kitapta, gününü müzede geçiren Henri’nin macerasına bu kez mamut, dinozor, bizon sürüsü, zırhlar, heykeller, Mona Lisa ve pek çok sanat eseri eşlik ediyor.

Dizinin Kitapları

Davide Cali
YAZAR

Davide Cali

1972’de İsviçre’de doğdu. İtalyan Davide Cali, erken yaşta sözcüklerin ve resimlerin büyüsüne kapıldı. 2000’den bu yana, çeşitli dillerde yüzden fazla resimli kitap ve çizgi roman yaptı. Komik ve yaratıcı oluşlarıyla tanınan kitapları, otuzdan fazla ülkede yayımlandı. 2006 Bologna Ragazzi Özel Ödülü’nü alan Piano Piano’nun (Piyano Piyano, 2005) ardından pek çok kitabı çeşitli ülkelerde ödüller kazandı. 2012’de Çikolataya Bayılırım ( 2009), 2016’da Tekerlekli Çocuk ( 2011), 2017’de Nohutçuk ( 2016) ve 2018’de Düşman: Barış İçin Bir Kitap ( 2007) adlı kitapları da dilimize çevrilen Cali’nin, Chaud’la işbirliği yaptığı ve yaratıcılığıyla […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

yeni
5. baskı
5. baskı
Scroll to Top
Scroll to Top