Müze
7. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Müze

Susan Verde

Resimleyen: Peter H. Reynolds
Türkçesi: Müren Beykan

Sanat dokununca yaşam renklenir!

Sanat müzelerine bakışımızı tazeleyen, müzelere ilişkin durağan ve “eski” algımızı çocuksu bir coşkuyla bozan enerji dolu bir kitap! Amerikalı yazar Susan Verde ile çok ödüllü, ünlü illüstratör Peter H. Reynolds’un birlikte yarattıkları eser, hem küçükleri hem büyükleri etkileyecek nitelikte. Okuru bir sanat müzesinin kapısından içeriye, sınırsız bir hayaller dünyasına davet eden kitap, Van Gogh, Picasso, Rodin gibi ünlü sanatçıların eserlerini örnekleyerek, eğlenceli ve düşündürücü müze yolculukları öneriyor. Sayfalarındaki canlılığı kapağının dışına taşırmayı başarıyor; dünyaca ünlü sanat eserlerinin önünde bambaşka duygulara kapılan, hayallere dalan bir kız çocuğu eşliğinde yaşamın bin bir halini anımsatıyor. İllüstrasyonları ve şiirsel anlatımıyla çocukların yaratıcılıklarını tetikleyen bu özgün yapıt, her yaştan kitapsevere özgürlüğü fısıldıyor; sanatın ruh ve beden üzerindeki etkisini hissettiriyor.

Publishers Weekly
“Sanatı bir nesne olarak anlamaktan çok, onu deneyimlemek için cazip bir yol.”

Booklist
“Kitabın metnindeki ritim sanatın ateşlediği heyecanı yansıtıyor.”

School Library Journal
“Müzede kahkaha atmanın, poz vermenin, meraklı sorular sormanın aslında ne kadar ne kadar doğal olduğunu hem çocuklara hem de yetişkinlere hatırlatan bir kitap.”

Konusu

Müzede zaman geçirmekten zevk alan biri var. Bir tablo onda dans etme arzusu uyandırıyor, başka bir tablo iştahını kabartıyor. Renkler, şekiller, eğriler büğrüler… insanı şaşkına çeviriyor, ama zaman çok eğlenceli geçiyor..

Susan Verde
YAZAR

Susan Verde

New York’ta doğan Susan Verde, Hamptons’a taşınıp Eğitim Fakültesi’nde eğitim gördü. Bir süre ortaokullarda öğretmenlik yaptı. İllüstratör Peter H. Reynolds ile bir yazarlık konferansında tanışan Verde, onunla Müze’yi paylaştı ve ikilinin ilk yapıtları böyle doğdu. İkilinin I Am Yoga (Ben Yogayım) ve Su Prensesi (The Water Princess) gibi kitapları da var. Yazar, kütüphanelerde ve okullarda çocuklarla bir araya geliyor. East Hampton’da iki oğlu ve kızıyla yaşamını sürdüren yazar, çocuklara yoga öğretiyor.
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

36 sayfa
220x220 mm
1. hamur kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2015
7. baskı: 2023
ISBN: 978-605-9952-26-2
Barkod: 978 605 9952 262

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf2. Sınıf

Temalar

müzesanatduygularrenklerşekillersanat eserleriçağrışımlaryaratıcılıkhayallergözlemetkileşim

Eğitsel Temalar

SANAT
DUYGULAR
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top
Scroll to Top