Kırmızı Başlıklı Kız Ağlıyor
2. baskı
 
ON8 (15+)Roman

Kırmızı Başlıklı Kız Ağlıyor

Beate Teresa Hanika

Türkçesi: Ayça Sabuncuoğlu

Her masal anlatıldığı gibi değildir bazen...

Alman yazar Beate Teresa Hanika, aile içinde yaşadığı kâbustan kendini kurtarmaya çalışan bir genç kızın öyküsüne tanıklık ediyor. Model olarak başladığı kariyerinden edebiyat dünyasına geçen yazar, bu kitabın taslağı olan “Malvina in der Seifenblase” (Sabun Köpüğünde Malvina) ile 2007’de Oldenburg Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü’nü aldı. 2010 Alman Gençlik Ödülleri’ne de aday gösterilen Hanika, bu romanıyla 2009 Bayern Eyaleti Sanat Ödülü’ne ve 2010 Hans-im-Glück Ödülü’ne değer görüldü.

Konusu

Malvina çok yalnızdır. İlgisiz annesi, sürekli sevgili değiştiren ablası, çok iyi anlaştığı, ancak üniversiteye gittiği için hafta sonları dışında göremediği ağabeyi ve dediğim dedik babası, Malvina’nın hayatındaki büyük sorunun yanına bile yaklaşamazlar. Genç kız, küçüklüğünden beri büyükbabasının evinde maruz kaldıklarını ailesine anlatmaya çalışır, ancak onu kimse dinlemez. En iyi arkadaşına söyleyemediği, hoşlandığı delikanlıdan sakladığı taciz kâbusu sürdükçe sürer. Kimsenin çığlığını duymadığı çaresiz Malvina kâbusundan kurtulabilecek mi?..

Beate Teresa Hanika
YAZAR

Beate Teresa Hanika

1976 yılında Almanya’nın güneydoğusundaki Regensburg kentinde doğan Beate Teresa Hanika, model olarak başladığı iş yaşamından edebiyat dünyasına hızlı, etkileyici ve bol ödüllü bir giriş yaptı. 1997 ve sonrasındaki birkaç yıl boyunca Avrupa’nın çeşitli kentlerinde modellik yapan, on yedi yaşından beri hikâyeler ve şiirler yazan Hanika, fotoğrafçılıkla da uğraşıyor. 2007'de ilk roman dosyasıyla dikkat çekti; çocukların cinsel istismarını işlediği Malvina in der Seifenblase (Sabun Köpüğünde Malvina) adlı bu dosyası Oldenburg Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü'nü aldı. 2009'da Kırmızı Başlıklı Kız Ağlıyor […]
 Yazar sayfasına git

2010 Hans-im-Glück Ödülü

2009 Bayern Eyaleti Sanat Ödülü

 

Teknik Özellikler

212 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2011
2. baskı: 2011
ISBN: 978-9944-717-94-6
Barkod: 978 994 4717 946

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

arkadaşlıkkomşuluksırlarçaresizlikaile içi istismarsevgiiletişimilk aşkmücadeleebeveynaile büyükleri

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER

Scroll to Top
Scroll to Top