Kaçak Kahramanlar
5. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Kaçak Kahramanlar

Fadime Uslu

Editör: Müren Beykan

Roman kahramanları gerçek dünyada!

Çocukların severek okuduğu Çat Kapı Dayım’ın yazarı, 2011 Yunus Nadi Öykü Ödülü sahibi Fadime Uslu, heyecan dolu yeni romanıyla çocuklarla buluşuyor. Ortadan yok olan üç genç roman kahramanının ve kahramanlarını kaybeden bir yazarın maceralarını anlatan roman, sıradışı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yazar okurlarını, elle dokunulabilecek kadar gerçek, ama zihinlerde canlandıkları için bir o kadar da gerçeküstü olan roman kahramanlarının duygu dünyasına davet ediyor. Edebiyat sevgisi, yazarların yazma macerası, yaratıcılığın sınırları gibi birçok konuyu, incelikle işlenmiş, macera dolu bir kurguyla aktaran kitap, çocukların edebiyata yakınlaşmasını sağlayacak nitelikte. İlgi çekici karakterleri, merak uyandırıcı öyküsü ve mizah yüklü satırlarıyla, roman içinde bir roman bekliyor okuru.

Konusu

Yazar Ekrem Deniz, bir gece yeni romanını yazmaya devam etmek için bilgisayarının başına oturduğunda, genç kahramanları Burge, Doruk ve Aras’ın yok olduğunu görür. Sayfalarda onların bulunması gereken yerlerde boşluklar vardır! Cem, şaşakalan babasıyla birlikte kahramanların peşine düşer. Aynı sıralarda Burge, Doruk ve Aras da, kendilerini sıradışı bir dünyada, onlara benzeyenler arasında bulmuşlardır. Acaba kaçmışlar mı, yoksa kaçırılmışlar mıdır?..

Fadime Uslu
YAZAR

Fadime Uslu

1978’de Adana’da doğan Fadime Uslu, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde sınıf öğretmenliği eğitimini tamamladı. Editörlük ve yayın yönetmenliği yaptı; ilk öyküleri Sözcükler dergisinde yer aldı. 2010’da Büyük Kızlar Ağlamaz adlı öykü kitabı, ertesi yıl da Sokağın Kuyruğu adlı çocuk kitabı yayımlandı. Gölgede Yaşamak adlı öykü dosyasıyla 2011 Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne değer görüldü. Yaz Korkuları (2014) veYüzen Fazlalıklar’ın (2016) ardından son öykü kitabı Ay Eskir Gün Işırken (2019) olan yazar, Günışığı Kitaplığı tarafından […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

9. baskı

Teknik Özellikler

208 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2014
5. baskı: 2020
ISBN: 978-605-4603-69-5
Barkod: 978 605 4603 695

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

roman kahramanlarıyazarlıkyaratıcılıkiz sürmekfikir hırsızlığıailedayanışmameslek seçimi

Eğitsel Temalar

ERDEMLER
SANAT
BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
KİŞİSEL GELİŞİM
DUYGULAR

Scroll to Top