Küçük Kara Koyun
5. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
İlk Kitabını Kendin Boya Dizisi

Küçük Kara Koyun

Elizabeth Shaw

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Bahadır Argönül

Küçükler için felsefi bir yolculuk. Hem okuma, hem boyama!

Çok sayıda ödülün sahibi ressam ve yazar Elizabeth Shawdan, bir araya gelen farklılıkların anlamlı bir uyum yaratabileceğini anlatan bir öykü. Yalın öyküsü ve özgün resimleriyle tüm dünyada pek çok dile çevrilen kitap, Japonya gibi birçok ülkede büyük beğeni kazandı.

Ülkemizdeki ilk özgün örneklerini Günışığı Kitaplığı’nın hazırladığı, hem okunan hem boyanan kitaplardan oluşan diziyle, küçükler, dinledikleri ya da okudukları birbirinden sevimli öyküleri kendileri renklendiriyor! Anaokulu öğrencileri ve ilköğretime yeni başlayan çocuklar için hazırlanan kitapların boyutu, sayfa düzeni, hikâyesi ve desen dili, yaş grubunun gereksinimleri göz önüne alınarak belirleniyor.

Konusu

Köpeği Polo’yla birlikte dağlarda yaşayan çobanın beyaz koyunlardan oluşan sürüsünde yalnız bir tane küçük kara koyun vardır. Çobanköpeği Polo, her yaptığı gözüne batan bu küçük kara koyundan hiç hoşlanmaz. Ancak, küçük kara koyun beklenmedik bir kar fırtınasında aklı ve sağduyusu sayesinde sürüyü yok olmaktan kurtarmaya çalışınca işler değişir…

Elizabeth Shaw
YAZAR

Elizabeth Shaw

Çocuk kitapları yazan ve resimleyen Elizabeth Shaw, İrlandalı olmakla birlikte, yaşamının büyük bölümünü, 1992 yılında ölene dek Doğu Berlin’de sürdürdü. Eserleri Berlin, Münih ve Belfast olmak üzere birçok kentte sergilendi. Berlin Sanat Akademisi Käthe Kollwitz Ödülü, Leipzig Gümüş Madalyası, Hans Baltzer Ödülü, Demokratik Almanya Cumhuriyeti Sanat Ödülü gibi pek çok ödül kazandı.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

Teknik Özellikler

48 sayfa
200x230 mm
1. hamur kâğıt
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1998
5. baskı: 2017
ISBN: 978-975-6227-01-5
Barkod: 978 975 6227 015

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

çobanlıkhayvanlarfırtınabarınmakyol göstermekcesaretfarklılıklar

Eğitsel Temalar

BİLİM ve TEKNOLOJİ
DOĞA ve EVREN
ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM

Scroll to Top
Scroll to Top