Hepsi Bir Hikâye
1. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Hepsi Bir Hikâye

Jeff Mack

Resimleyen: Jeff Mack
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Alara Beykan

Bir hikâye bizi her yere götürebilir!

Yazıp resimlediği çocuk kitaplarıyla sevilen Amerikalı sanatçı Jeff Mack, küçük okurlarını kütüphanelere, kitapçılara davet ediyor. Bir kitabı okurken zihnimizde çıkabileceğimiz serüvenleri yaratıcı bir mizahla, renkli resimlerle canlandırıyor. Kitapların her yaştan okura sunduğu düşselliğin, yaşamı nasıl zenginleştirdiğini, günlük yaşama kattığı anlamı, heyecanı duyumsatan resimli öykü, çocukluğun sınır tanımaz hayal gücünü yüceltiyor. Okumanın özgürleştirici duygusunu, minik okurları güldürecek bir görsel anlatımla aktaran kitap, büyüklerle küçüklerin birlikte eğlenerek, keyifle okumaları için birebir.

Konusu

Rafların arasında bir çocuk, ilgisini çeken bir kitap bulmuş, sakin sakin okuyordu. Onu gören, böyle sanabilirdi, ama oturduğu yerde kitaba dalmış çocuğun başına türlü şeyler geliyordu aslında: Az kalsın bir bebek ejderha tarafından ezilecekken, az kalsın bir uzaygemisi tarafından… Yok daha neler! Onca heyecana karşın, çocuk çok da mutlu görünüyordu!

Jeff Mack
YAZAR

Jeff Mack

New York, Syracuse’da dünyaya gelen Jeff Mack, canavarların ve robotların büyüsüne kapıldığı bir çocukluk geçirdi. Küçükken, kuzenlerini canavarların kovaladığı hikâyeler anlatan çizgi romanlar hazırladı. 1995’te lokantalar için duvar resimleri yaparak başladığı çizerlik hayatına, hastane ve kütüphaneler için çizdiği desenlerle devam etti. Beş yıl boyunca deneyimlediği duvar sanatçılığının ardından, geniş bir yelpazede çocuk kitapları yazıp desenlemeye başladı. “Clueless McGee” (Dedektif McGee, 2012-2014) dizisi, Hush Little Polar Bear (Şişş, Küçük Kutup Ayısı, 2013), Mine! (Benim!, 2017) ve “Mr. Monkey” (Bay Eşek) dizisi […]
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

36 sayfa
270x210 mm
1. hamur kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2020
ISBN: 978-605-7797-29-2
Barkod: 978-605-7797-29-2

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

macerahikâyeroman kahramanlarıkitaplarhayal gücükitabevikütüphanehayvanlarokuma sevgisimizah

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
OKUMA KÜLTÜRÜ
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top