Harika Tarif
2. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Harika Tarif

Anna Lavatelli

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Nilüfer Uğur Dalay
Resimleyen: Huban Korman

Umudunu kaybetme, kokuları takip et!

İtalyan Andersen ödüllü yazar Anna Lavatelli’den tadı damakta kalan bir roman! Yetim bir çocuğun, aşçılığa uzanan yaşamını ve ailesini ararken başından geçen komik maceraları anlatan yazar, Amazon Bölgesi’nin etkileyici coğrafyasında, korsanlarla iç içe, mis kokulu bir serüvene davet ediyor. Sevginin iyileştirici gücünü anımsatan kitap, renkli karakterleri ve eğlenceli anlatımıyla her yaştan okur için keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.

Konusu

Anne ve babası o küçükken evden ayrılmış, bir daha da dönmemişlerdir. Yetimhanede büyüyen Gastón, orada öğrendiği leziz yemekler sayesinde, Amazon Nehri’ndeki lüks bir turist gemisinde aşçı yamağı olarak iş bulmuş, ailesine kavuşma umuduyla çalışmaktadır. Yolu korsanlarla kesiştiğinde, sevecenliği ve tadı damakta kalan yemekleriyle kalpleri fetheder. Ama Kaptan Mendoza ve Teğmen Guzman peşlerine düştüğünde, enfes tarifler, Gastón’u ve korsanları kurtarabilecek, küçük aşçı ailesine kavuşabilecek midir?..

Anna Lavatelli
YAZAR

Anna Lavatelli

Anna Lavatelli, 1953 yılında İtalya’nın Cameri kentinde doğdu. Milano Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra edebiyat öğretmenliği yaptı. Otuz yılı aşkın süredir, çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatı alanında eserler veren yazarın kitapları, Güney Amerika ülkelerinde ve İspanya’da da yayımlanıyor. Hem İtalyanca’daki hem de İspanyolca’daki ustalığı nedeniyle “iki dünya arasında bir yazar” olarak değerlendirilen Lavatelli, 2005 yılında Yılın En İyi Yazarı dalında İtalyan Andersen Ödülü’ne değer görüldü. Valeria sei ritardo (Geç Kalan Valeria, 2005), L’enigma della Torre (Kalenin Gizemi, 2006), Gatti al […]
 Yazar sayfasına git

2012 Catello Di San Guinetto Ödülü Finalisti

 

Teknik Özellikler

208 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2017
2. baskı: 2018
ISBN: 978-605-9405-48-5
Barkod: 978 605 9405 485

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

iyi-kötükorsanlıkazimgemi yaşamıcoğrafyaözlemyolculukyetimhaneaşçılıkmerakmaceraAmazon Nehri

Eğitsel Temalar

HAK ve ÖZGÜRLÜKLER
DOĞA ve EVREN
BİREY ve TOPLUM
KİŞİSEL GELİŞİM

Scroll to Top