Devin Şarkısı
2. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Devin Şarkısı

Raife Polat

Editör: Mine Soysal
Resimleyen: Sadi Güran

Bir dev, rock yıldızı olursa...

Müzik ve edebiyat yazılarıyla sevilen doğa gönüllüsü Raife Polat, bu ilk çocuk romanında, müziğin ve arkadaşlığın gücünü, doğa ile kent yaşamının farklılıklarını esprili bir dille ve birbirinden ilginç karakterlerle anlatıyor. Sürprizlerle dolu roman, yaz tatillerini bir ormanın yakınındaki ağaç evde geçiren üç arkadaşın, bir dev çiftle tanışmasıyla atıldıkları macerayı anlatıyor. Sıradışı karakterlerle beklenmedik bir atmosfer yaratmayı başaran yazar, şöhret, özel yaşam, aile bağları, dostluk gibi kavramlarla ilgili düşündürürken, telif haklarından internet yayıncılığına kadar birçok güncel konuya değiniyor. Kitap, genç sanatçı Sadi Güran’ın özgün desenleriyle renkleniyor. Eğlenmek, hayaller kurmak, birlikte yaratmak için çocuklar kadar yetişkinlerin de seveceği kitap.

Konusu

Gitar çalan Enzo ve arkadaşları Neli ile Kaya, yakındaki ormanda yaşayan dev bir çiftle tanışırlar. Enzo rüyasında duyduğu büyüleyici ezginin dev İgıl’a ait olduğunu öğrenince, onun yeteneğini internette paylaşmak ister. Devin şarkısı kısa sürede çok tutulur, hızla yayılınca işler karışmaya başlar. Bir devi gizlemek, düşündüklerinden de zordur. Üstelik İgıl, müzik dünyasının baş döndüren ışıltısına kapılmak üzeredir…

Raife Polat
YAZAR

Raife Polat

1969’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Kültür sanat alanında gazetecilik ve radyo programcılığı yaptı. Çocuklar için çeşitli konularda atöyeler gerçekleştirdi, yayınlar hazırladı. Uzun yıllardan bu yana ÇEKÜL Vakfı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor; çevre ve koruma projelerinde aktif yer alıyor. İlk çocuk romanı Devin Şarkısı (2014) için oyuncu, müzisyen Teoman Kumbaracıbaşı ile çocuk şarkıları albümü hazırlıyor. Polat, eşi, oğlu ve kedisiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

200 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2014
2. baskı: 2016
ISBN: 978-605-9952-04-0
Barkod: 978 605 9952 040

Önerilen Sınıflar

3. Sınıf4. Sınıf5. Sınıf

Temalar

müzikdoğainternetsosyal medyadeğişimözel hayatşöhretarkadaşlıkorkestrabaşarı

Eğitsel Temalar

SANAT
BİREY ve TOPLUM
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER
İLETİŞİM

Scroll to Top
Scroll to Top