Ara Sıra ve Daima
1. baskı
 
 
ON8 (15+)Anlatı

Ara Sıra ve Daima

Sevin Okyay

Editör: Müren Beykan

“Cıva gibi, kendi gibi, delidolu bir İstanbullu.”

Yazar, çevirmen, radyo programcısı ve eleştirmen Sevin Okyay, yaşamında iz bırakan dostlarını, çalışma arkadaşlarını ve aile üyelerini samimi ve neşeli üslubuyla anlatıyor. Keskin belleğinden taşan portreler eşliğinde 1980 sonrası İstanbul’un kültür sanat dünyasının sokaklarında dolanıyor, konserlerin, festivallerin ve medyanın koridorlarında yankılanan değişimin sesine kulak veriyor.

Konusu

Haluk Bilginer, Meral Okay, Ece Ayhan, Tarkan, Tuncel Kurtiz, Mina Urgan, Murathan Mungan, Mehmet Teoman, Ayşe Şasa, Enis Batur, Cem Karaca, Hrant Dink, Nükhet Ruacan, Jak Deleon, Osman Şahin, Şakir Eczacıbaşı… Kiminin çırağı oldu, kimiyle omuz omuza yürüdü, kimiyle eşsiz anlar paylaştı… Duygular, heyecanlar ve yaşanmışlıklar biriktirmiş bir kültür emekçisinin dilinden, tanıdık tanımadık 72 renkli portre!

Sevin Okyay
YAZAR

Sevin Okyay

1942’de İstanbul’da doğdu, Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’ni bitirdi. İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde okudu. 1964’te çevirmenliğe ve 1976’da gazeteciliğe başladı. Politika, Dünya, Milliyet, Hürriyet gibi gazetelerde çalışan Okyay’ın sinema ve caz üzerine yazıları Gergedan, Nokta, Şehir, Gösteri, Hürriyet Pazar, Milliyet Sanat, Radikal İki, Birgün ve Arka Pencere gibi dergi ve gazete eklerinde yayımlandı. Türkiye’nin ilk kadın sinema eleştirmeni olan Okyay, 1984’te başladığı bu türdeki yazılarını sürdürüyor. 1996’da İlk Romanım adlı çocuk kitabı ve sinema eleştirilerinin yer aldığı 120 Filmde Seyriâlem, 1998’de […]
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

376 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2018
ISBN: 978-605-9405-81-2
Barkod: 978-605-9405-812

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

anılararkadaşlıkkitaplarsinematiyatrofestivaledebiyatgazetecilikmüzikçeviriailesporİstanbul

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
ZAMAN ve MEKÂN

Scroll to Top
Scroll to Top