Kullanıcı Arayüzü
Bu arayüz katalog kayıtlarını ve koleksiyonun hangi kaynaklardan oluştuğunu gösterir.
1. adım: Arama alanına “gk” yazıldığında sistem tüm kayıtları sıralar. Kullanıcılar istedikleri bir unsurdan arama yapabilirler.
2. adım: Arama yapıldığında, kullanıcının karşısına kaynağın tüm bilgisi gelmez. Öncelikle özet bilgi sunularak, kullanıcının ilgilendiği ya da aradığı kaynağın kısa sürede belirlenmesine yönelik arayüzler çıkar.
3. adım: Aranan kaynak bulunup, üzerine tıklandığında, kaynağın katalog bilgileri görülebilir. MARC view (MARC görüntüleme) seçeneği ile MARC formundaki bilgilerine erişilebilir.

Kütüphaneci Arayüzü
Bu arayüzü kullanabilmek için öncelikle kütüphane@gunisigikitapligi.com adresine bir mail yollayarak kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir.
1. adım: kullanıcı adı ve şifre girilir. [Kullanıcı adı (card number), Şifre (password)]
2. adım: Search Catalog alanına gk yazıldığında sistem tüm kayıtları sıralar.
3. adım: Bu kayıtlardan incelenmek istenenin üzerine tıklandığında kaydın MARC bilgileri görüntülenir.
4. adım: Kayıtları bilgisayarınıza ya da CD gibi bir ortama aktarmak istediğinizde Sol Menüde yer alan System Administration bölümünü seçiniz. Ardından gelen ekranda MARC biblio export seçeneğini tıklayınız. MARC Export ekranı geldiğinde üstteki iki alana da kaydını almak istediğiniz kitabın MARC kayıt numarasını yazıp (MARC bilgileri görüntüleme ekranının üzerindeki numara) Export butonuna basarak sistem tarafından üretilen mrc uzantılı dosyayı bilgisayarınıza ya da diğer ortamlara kaydedebilirsiniz. Bu iki alana farklı iki kayıt numarası girerek o aralıktaki tüm kayıtları da alabilirsiniz.

Facebook Instagram Twitter Youtube