Günışığı Kitaplığı, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki Goethe Enstitüleri, Türk Kütüphaneciler Derneği ve Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü işbirliğiyle son yıllarda ülke genelinde sürdürülen Halk Kütüphaneleri Bölge Seminerleri‘ni destekliyor. Seminerlerin 2010-2011 yıllarını kapsayacak yeni döneminin teması çocuk kitapları, kütüphaneleri ve kütüphaneciliği.

Günışığı Kitaplığı, bölge seminerleri kapsamında, 7-9 Mayıs tarihlerinde Denizli İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen Denizli Bölge Semineri‘ne katıldı. Düzenlenen bu ilk seminerde “Çocuk Kütüphaneleri ve Kütüphaneciliği”, “Çocuk Yayınları ve Yayıncılığı”, “Almanya Çocuk Kütüphaneleri” ve “Bilgi Hizmetlerinde Düşünce Özgürlüğü” başlıkları ele alındı.

15 ilden katılımcıların yer aldığı seminerde, Kolaysa Ağlama ve Ötesi Yok gibi gençlik kitaplarının yazarı Suzan Geridönmez kütüphanelerin çocuklar ve gençler tarafından kullanılması üzerine bir uzmanlık sunumu gerçekleştirdi. Günışığı Kitaplığı yayın yönetmeni, yazar Mine Soysal ise, 40 binden fazla öğrenciden esinlenerek kaleme aldığı Eyvah Kitap! adlı denemesinden yola çıkarak, çocuklar ve gençler için kitap seçmek, kitap önermek ve okumak üzerine bir konuşma yaptı.

Kütüphaneler sayfasına dönmek için lütfen tıklayınız.

 

Facebook Instagram Twitter Youtube