Yol ayrımları, her zaman bu kadar soğuk ve korkutucu mudur?

Cécile Roumiguière yönetiminde dört yazarın dört farklı karaktere can verdiği “Mavi Kirazlar” dizisi, bu dördüncü kitap ile son buluyor. Damdaki Melek ile başlayan Yol Filmi ve Acele Etme’yle devam eden serüvende, yılların sırrı sonunda açığa çıkıyor. Günümüz gençliğinden pek çok kareye yer veren dizi, yüzleşmek ve büyümek üzerine kurgulanmış bir film tadında.

Konu Özeti

Işıkları, sokakları ve aydınlık pencereleriyle “ters dönmüş gökyüzü”nü andıran Paris, yılbaşı sonrası sessizliğe gömülmüşken, dört yakın arkadaş; Violette, Zik, Amos ve Satya, üç yıllık bir karanlığı geride bırakmanın eşiğinde. Karanlığın sonrası ne kadar aydınlık, bunu su yüzüne çıkan sırlar gösterecek. Yıllar önce temelleri atılmış bir dostluk, bugünü taşıyabilmenin sınavını veriyor… ve perde iniyor.

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

SIGRID BAFFERT 1972’de Fransa’da Lyon’da doğan Sigrid Baffert, sinema ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversitedeyken şarkı sözleri ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı; sinematekte, kukla tiyatrosunda ve dans topluluğunda çalıştı. İlk romanı En roues libres (Serbest Tekerlekler Üstünde, 1999) engellilik hakkındaydı. Ces ouvriers aux dents de lait’de (Sütdişli İşçiler, 2001) çocuk işçileri konu etti. Avec des si on mettrait Chicago dans une canette de Coca (Ya Chicago’yu Bir Kola Kutusuna Sokabilseydik Gibisinden Düşünceler) adlı kitabı 2002’de Fransa’da Yılın Çocuk Romanı seçildi. 2009’da Alexis Ciesla’yla bir müzikal yazan Baffert, farklı şehirlerde yazı atölyeleri düzenliyor. JEAN-MICHEL PAYET 1955’te Paris’te doğan mimar, illüstratör, yazar devamı için tıklayınız

Diğer Kitapları

Mavi Kirazlar Dizisi

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Yol Filmi

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Damdaki Melek

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Acele Etme

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi