Çelimsiz kahramanımız Hıçkıdık, bu kez Eski Roma’da arenaya çıkıyor!

Animasyon filme uyarlanan ilk iki kitabı Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ve Nasıl Korsan Olursun ile dünya çapında büyük beğeni toplayan Cressida Cowell’ın yarattığı çağdaş komedi dizisi “Korkunç Gıcık III. Hıçkıdık”, aynı muziplikte devam ediyor. Çocuk kitapları yazarı ve illüstratörü Cressida Cowell, çocukluğunda dinlediği Viking hikâyelerinden esinlenerek yarattığı Hıçkıdık’ı kitapların yazarı, kendiniyse sadece çevirmen olarak tanımlayarak, benzeri olmayan, sıcak bir üslup yaratıyor. Günümüzde ailelerin çocuklardan beklentilerine çocukça bir açıdan yaklaşan dizi, Viking şefinin sıradan görünüşlü ama akıllı oğlu Hıçkıdık’ın lider olma macerasını, yine Hıçkıdık’ın kaleminden, kendi resimlediği kitaplarla anlatıyor. Yetişkinlerin eğitim anlayışına ve şiddet dolu dünyalarına çocukça bir başkaldırı niteliğindeki dizi, arkadaşlığa, iyiliğe, aklın kaba güce zaferine ve gerçek bir liderin zarafetine ilişkin düşünce ve duygularla yüklü.

Konu Özeti

Düşman-Gemisine-Borda-Etmece dersi başarısızlıkla sonuçlanan Korkunç Gıcık III. Hıçkıdık, yine eğitimi için, bu kez en yakın arkadaşı Balıkayak’la birlikte denize açılır. Siste yollarını kaybeden iki çocuk, yanlışlıkla bir Roma gemisine çıkar ve Romalılar’ın gizli planlarına kulak misafiri olurlar. Hıçkıdık’ın küçük ejderhası Dişsiz’i kaçıran Romalılar, Viking kabilelerini birbirine düşürmek ve bütün ejderhaları çalıp arena gösterilerinde kullanmak istemektedirler. Bu korkunç planın akıl hocası kim olabilir?..

 

Cressida Cowell

Yazar ve illüstratör Cressida Cowell İngiltere’de, Londra’da büyüdü. Oxford Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı eğitimi aldı ve öyküsel illüstrasyon üzerine yüksek lisans yaptı. İş yaşamına grafik tasarımcı ve illüstratör olarak başladı. Yazıp resimlediği çocuk kitabı Little Bo Peep’s Library Book’u (Küçük Bo Peep’in Kütüphane Kitabı) diğerleri izledi. Resimli kitabı That Rabbit Belongs to Emily Brown’la (O Tavşan Emily Brown’a Aittir) 2006 yılında Nestlé Smarties Ödülü’nü aldı. Küçükken, kız ve erkek kardeşleriyle ailesine ait adada yaptığı kamplar sırasında, ada kabilelerine ve Vikingler’e ilgi duymaya başladı. Karanlık çağları düşleyerek Korkunç Gıcık III. Hıçkıdık’ın serüvenlerini bir dizi kitap olarak kaleme aldı. Cowell, eşi, üç çocuğu ve iki kedisiyle devamı için tıklayınız

Diğer Kitapları

Korkunç Gıcık III. Hıçkıdık Dizisi

Cressida Cowell
2. Baskı

Ejderha Tehlikesi Nasıl Savuşturulur

Cressida Cowell
3. Baskı

Ejderha Laneti Nasıl Bozulur

Cressida Cowell
9. Baskı

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Cressida Cowell
6. Baskı

Nasıl Korsan Olursun

Cressida Cowell