Aynı gün iki ayrı hikâye: Aslı’nın kitabı.

Maya’nın Ağacı adlı romanıyla çok sevilen Gökçe Ateş Aytuğ, yine sımsıcak bir hikâye anlatıyor. Ağaçta kalan kediyi kurtarma macerasını bir kız çocuğun gözünden aktaran yazar, eğlenceli üslubuyla çocukların duygu ve düşüncelerinin farklılığına işaret ediyor. Bugün Çok Sıkıldım Ben adlı diğer romanındaysa aynı günü, bu kez bir erkek çocuğun mizahi dünyasından yansıtıyor.

Konu Özeti

Aslı, apartmanın önündeki ağaçta, bir yavru kedinin tırmandığı daldan inemediğini görür. Anahtarını almadan, telaşla evden çıkınca, ayağında çorapları ve üstü başı dağınık sokakta kalakalır. Üşümemesi için arkadaşı Aret’in getirdiği montu değil de, yine sınıf arkadaşı olan Ali’ninkini giymeyi seçer. Herkes kedinin kurtarılması için çabalarken Aslı, sevgi üzerine düşünmeye başlar…

>>  Etkinlik dosyası gunisigiYOU.com‘da!  >>

Gökçe Ateş Aytuğ

1980’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar yayınevlerinde editörlük yaptı, çocuk kitapları çevirdi. Maya’nın Ağacı (2017) adlı çocuk romanıyla dikkat çeken Aytuğ, Bugün Hayal Kuracaktım (2018) ve Bugün Çok Sıkıldım Ben (2018) adlı çocuk kitaplarını da Günışığı Kitaplığı için yeniledi. Çocuklara ve gençlere kitaplar hazırlamaya, öyküler düşlemeye devam eden yazar, kızı ve eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

2. Baskı

Bugün Çok Sıkıldım Ben

Gökçe Ateş Aytuğ
6. baskı

Maya’nın Ağacı

Gökçe Ateş Aytuğ