Aynı gün iki ayrı hikâye: Aret’in kitabı.

Çocuk edebiyatımızın dikkati çeken yazarlarından Gökçe Ateş Aytuğ, çocukların dünyasında duygudan duyguya atlayan bir hikâye anlatıyor. Maya’nın Ağacı adlı romanıyla da sevilen yazar, küçük kardeşiyle başı dertte bir erkek çocuğun, ağaçtaki kediyi kurtaran arkadaşına ilişkin duygularını mizahla aktarıyor. Bugün Hayal Kuracaktım adlı romanındaysa aynı günü, bu kez kız çocuğun gözünden yansıtıyor.

Konu Özeti

Kardeşini parka götüren Aret, ağaçta mahsur kalan kediyi kurtarmak için birilerinin seferber olduğunu görür. Hoşlandığı, ama istemeden de olsa bazen kötü davrandığı arkadaşı Aslı da çoraplarıyla sokaktadır. Evden getirdiği montu Aslı’nın giymemesi Aret’in canını çok sıkar. Onu doğum günü partisine davet etmek için güzel bir hazırlık yapar, ama işler yine karışır…

>>  Etkinlik dosyası gunisigiYOU.com‘da!  >>

Gökçe Ateş Aytuğ

1980’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar yayınevlerinde editörlük yaptı, çocuk kitapları çevirdi. Maya’nın Ağacı (2017) adlı çocuk romanıyla dikkat çeken Aytuğ, Bugün Hayal Kuracaktım (2018) ve Bugün Çok Sıkıldım Ben (2018) adlı çocuk kitaplarını da Günışığı Kitaplığı için yeniledi. Çocuklara ve gençlere kitaplar hazırlamaya, öyküler düşlemeye devam eden yazar, kızı ve eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

3. Baskı

Bugün Hayal Kuracaktım

Gökçe Ateş Aytuğ
6. baskı

Maya’nın Ağacı

Gökçe Ateş Aytuğ